GMKA 2014 Yılı Teknik Destek Programını Açıkladı

GMKA 2014 Yılı Teknik Destek Programını Açıkladı
25 Şubat 2014

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın başka bir destek türü olan 2014 Yılı Teknik Destek Programını açıkladı. Programın 2014 yılı bütçesi 200 bin TL olarak öngörüldü. Diğer yıllardan farklı olarak bu yıl lobi ve uluslararası ilişkiler kurma faaliyetleri de destek kapsamında öne çıkartıldı.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2014 Yılı Lobicilik, Eğitim, Danışmanlık Teknik Destek Programı’nın detaylarını açıkladı. Program kapsamında lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma, eğitim verme ile danışmanlık sağlama konularında başvuran uygun projeler desteklenecek.

Programa Balıkesir ve Çanakkale’de bulunan Kamu Kurumları, Mahalli İdareler, Sivil toplum kuruluşları, Üniversiteler, Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, Kar amacı gütmeyen kooperatif ve birlikler, Organize Sanayi Bölge Müdürlükleri, Küçük Sanayi Siteleri Müdürlükleri, Teknoparklar, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, Endüstri Bölgeleri, İş Geliştirme Merkezleri ve bu kurum/kuruluşların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler başvurabiliyor.

Desteklenecek Konular Nelerdir?
2014 Yılı 200 bin TL bütçeli Program kapsamında Lobicilik, Eğitim, Danışmanlık Teknik Destek Programı 3 ana başlıktan oluşuyor.

Program kapsamında 1. Öncelik başlığı, “Tarım, turizm ve yenilenebilir enerji alanında sahip olunan potansiyelin değerlendirilmesi”; 2. Öncelik başlığı, “Beşeri sermayenin ve sosyal yaşamın geliştirilmesi” ve 3. Öncelik başlığı ise, “Doğal kaynakların sürdürebilir kullanımı ve çevresel değerlerin korunmasına yönelik farkındalık oluşturan faaliyetler”den oluşuyor.

Ajansın bu program kapsamında her proje için sağlayacağı azami destek miktarı 15 bin TL olarak belirlendi.

Başvurular Nasıl Yapılacak?
Başvurular GMKA internet sitesinde bulunan Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS-PFDY) üzerinden yapılacak.
KAYS-PFDY üzerinden başvuru formu doldurulduktan sonra ek belgeler ve destekleyici belgelerin sisteme yüklenmesi gerekiyor. Bu program üzerinden yapılmayan başvurular ise kabul edilmiyor.
Program bütün yıl açık

Ajansın teknik destek programına başvurular 2014 yılı boyunca ikişer aylık dönemler halinde alınacak. Bu yılki program için ayrılan toplam bütçe bitene kadar başvurular bütün yıl açık olacak. 2014 yılı Lobicilik, Eğitim, Danışmanlık Teknik Destek programı için son başvuru tarihi ise 31 Aralık 2014 Saat 17:00 olarak belirlendi.

Projelere ilişkin başvuru, değerlendirme ve uygulama dönemleri hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru rehberi www.gmka.org.tr adresinden ulaşılabilir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir