GMKA Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

GMKA Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
10 Ocak 2015

Güney Marmara Kalkınma Ajansı yayınladığı destek programları için ilk bilgilendirme toplantısını Balıkesir’de yaptı. Toplantıda katılımcılara üç mali destek programı hakkında bilgiler verildi. İkinci toplantı ise 12 Ocak Pazartesi Çanakkale’de yapılacak.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), 2015 yılında çıktığı 5. Mali Destek Programının detaylarını açıkladı. GMKA’nın bu yılki mali destek programları için belirlediği toplam bütçe ise 13 Milyon TL büyüklüğünde. Bu miktarın 5,5 Milyon TL’si İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı, 2 Milyon TL’si Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı, 5,5 Milyon TL’si ise Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında yapılacak proje başvurularına ayrıldı.

Hazırlanan mali destek programları için bilgilendirme toplarının ilki Balıkesir’de Ajans hizmet binasında yapıldı. Toplantıya, Balıkesir Valisi ve GMKA Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Yaman, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve GMKA Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Edip Uğur ile Kaymakamlar, Belediye Başkanları ve İl Müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, her iki ilde yapılacak toplantıların ve çıkılan yeni Mali Destek programının bölgemiz için hayırlı olması temennisinde bulundu. Ardından kürsüye gelen GMKA Genel Sekreter Vekili Esra Kocabaş, Ajans destekleriyle ilgili kısa bilgiler verdi.

Son olarak mikrofona gelen GMKA Program Yönetimi Birim Başkanı Şuayip Ünal, Ajansın son destek programlarının detaylarını anlatarak önümüzdeki günlerde başlayacak eğitim programları için katılımcıların kayıt yaptırmalarını istedi.

Proje Hazırlama Eğitimleri 15 Ocak’ta Başlıyor
Ajans çıktığı yeni destek programı için proje hazırlayacaklara eğitimler verecek. Ajans, çıkılan destek programına başvuracaklara nasıl proje yazılacağı konusunda iki günlük bir eğitim düzenleyecekler.

15 Ocak’ta başlayacak eğitimlerin takvimi ise şöyle: 15-16 Ocak Balıkesir Merkez, Çanakkale Merkez ve Ayvalık; 19-20 Ocak Burhaniye, Susurluk ve Ezine; 22-23 Ocak Dursunbey, Biga ve Gelibolu; 26-27 Ocak Bigadiç, Bandırma ve Lapseki; 29-30 Ocak Ayvacık, Çan ve Gökçeada; 2-3 Şubat Edremit, Gönen ve Bayramiç; 5-6 Şubat Balıkesir Merkez, Erdek ve Çanakkale Merkez.

Proje hazırlama eğitimlerle ilgilenenlerin www.gmka.org.tr adresinden kayıt yaptırmaları gerekecek.

[gmka.org.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir