GMKA, Çanakkale’nin Sosyal Yapısını Mercek Altına Alıyor

14 Ocak 2013

Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Balıkesir ve Çanakkale illerinin sosyal yapısını mercek altına alıyor. Bunun için Balıkesir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nün hazırlayacağı araştırma, nüfus, göç, sosyo-ekonomik ve demografik durum başta olmak üzere birçok konu başlığını kapsıyor.

Sosyal Yapı Araştırması İçin İmzalar Atıldı
Güney Marmara Kalkınma Ajansı ile Balıkesir Üniversitesi arasında imzalanan protokolle TR22 Güney Marmara Bölgesinin sosyal yapısı araştırılacak. Araştırma için Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan ve GMKA Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan bir protokol imzaladılar. Araştırmayı ise Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü yürütecek.

Başta bölge planı çalışmaları olmak üzere Ajansın yürüteceği ve belirleyeceği birçok politikaya zemin oluşturması açısından önemli görülen araştırma ile bölgede yaşayanların sosyolojik röntgeni çekilecek.

Araştırmada sosyal yapıya ait kavramlar, bölgenin sosyal yapısı, nüfusun mevcut yapısı, eğitim, sağlık, sosyal hizmetler, spor, işgücü piyasası, gelir dağılımı, konut durumu, suç durumu, sivil toplum, katılımcılık, örgütlenme, tüketim ve yoksulluk gibi birçok konu başlığının bölgedeki durumu incelenecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir