GMKA Eğitim Toplantısı Kongre Fuar Merkezi’nde Yapıldı

06 Şubat 2015

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2015 yılı Mali Destek Programları kapsamında iki gün süren proje hazırlama eğitim toplantısı Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi İÇDAŞ Konferans Salonu’nda yapıldı.

5-6 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen eğitim toplantısına yaklaşık 140 kişinin yer aldığı yoğun bir katılım oldu. GMKA Program Yönetim Birimi Uzmanı Petek Eğerci Coşkun ile Proje Uygulama Uzmanı Murat Ateş, 2015 İktisadi Mali Destek Programı, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı hakkında bilgi verdiler.

GMKA uzmanı Petek Eğerci Coşkun’un verdiği eğitimler, program rehberi tanıtımı, proje döngüsü yönetimi, örnek proje konuları ve proje bütçelendirilmesi konularında yoğunluk kazandı. Petek Eğerci Coşkun, katılımcılara proje konuları hakkında ayrıntılı bilgi verdi ve örnek proje konularından söz ederek katılımcıları bir projenin kabul edilebilmesi için ne gibi özelliklere sahip olması gerektiği konusunda bilgilendirdi.

GMKA Uzmanı Petek Eğerci Coşkun, ajansın bu yılki mali destek programları için belirlediği toplam bütçenin 13 milyon lira olduğunu, bu miktarın 5.5 milyon lirasının İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı, 2 milyon lirasının Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı ve 5.5 milyon lirasının ise Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında yapılacak proje başvurularına ayrıldığını ifade etti.

İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı’na katılacakların Çanakkale’de Bayramiç, Yenice, Bozcaada ve Gökçeada’ya yönelik proje yapmaları halinde 3 puan fazladan destek alacaklarını, projeye Üniversite’nin iştirakçi olması durumunda ise 2 puan fazladan destek alacaklarını söyleyen Coşkun, projeler için GMKA’ya son başvuru tarihinin 13 Mart 2015 olduğunu bildirdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir