GMKA Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan Veda Etti

GMKA Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan Veda Etti
04 Temmuz 2013

Çanakkale ve Balıkesir illerinin (TR 22 Düzey Bölgesi) kalkınmasına katkı sunan Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) görevden alınan Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan Balıkesir’de düzenlenen 2013 yılı 1. Kalkınma Kurulu toplantısında yaptığı konuşmasıyla veda etti.

03 Temmuz Çarşamba günü Balıkesir’de düzenen 2013 yılı 1. Kalkınma Kurulu toplantısında konuşma yapan Gündoğan, 27 Haziran tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında alınan karar ile genel sekreterlik görevinden ayrılmış bulunuyorum. Ajansımız kurulalı 4 yıl oldu. Bende 3,5 yıldır görev yapıyorum. En son Biga Kaymakamı iken bu göreve talip olmuş, 18 Aralık 2009 tarihinde göreve başlamıştım. Göreve başladığımda sadece kağıt üzerinde kurulmuş bir ajans vardı. Atanmam ile birlikte elimde bir çanta ile valiliğe geldim, kendilerinin tahsis ettiği bir odada çalışmaya başladım. 3 kez proje teklif çağrısına çıktık. 73 milyon TL bölgeye katkı sağladık. 3,5 yılda iki ilin belediye başkanları dışında herkes değişti. Balıkesir’de 2, Çanakkale’de 3 farklı vali çalıştım. Şuana kadar tüm yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Bana hep güvendiler, hiçbir zaman sıkıntım olmadı. Kalkınma Kurulu üyelerimize de teşekkür ediyorum. Toplantı dışında da pek çok görüşmede katkınızı alma imkanımız oldu. Daha önce 8 vilayette 5 ayrı coğrafi bölgede mülki idare amiri olarak çalıştım. Sürpriz tasarruflara daha önce de muhatap oldum. Şükürler olsun ki, Rabbim hep daha iyisini verdi.Daha önce bir ilçe ile uğraşırken, bu görevimde iki ilin ilçeleri ile birlikte hemhal olma şansı edindim. Her kurumla, her düşünce ile yakın ilişki içinde oldum” dedi.

Mustafa Gündoğan, 27 Haziran 2013 Perşembe günü Çanakkale?de gerçekleşen GMKA Yönetim Kurulu toplantısında oy birliğiyle görevden alınmıştı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir