GMKA Girişimcilik Eğitimi Başladı

GMKA Girişimcilik Eğitimi Başladı
07 Ağustos 2014

Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve KOSGEB’in girişimcilik kültürünün geliştirilmesi amacıyla düzenlediği Sertifikalı Uygulamalı Girişimcilik eğitimi başladı.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)’nın, bölgedeki girişimcilik kültürüne katkı vermek amacıyla KOSGEB işbirliği ile düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin üçüncüsü başladı. Balıkesir’de Ajans Hizmet Binasında gerçekleştirilen eğitimlerde katılımcılara 70 saat boyunca Girişimcilik, Pazarlama, Üretim Yönetimi, Personel Yönetimi, Finans, İş Planı Yazımı gibi eğitimler veriliyor. Eğitim sonunda başarılı olan katılımcılara Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası verilecek.

Ajansın düzenlediği eğitimlerin diğer eğitimlerden farklı olarak katılımcılara diğer kurumların destekleri de anlatılacak. Önümüzdeki dönemlerde Ajansın Girişimcilik Kursları düzenlemeye devam edeceği kaydedildi.

Girişimcilik Sertifikası ne işe yarıyor?
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin hedef kitlesi kendi işini kurmak isteyen gerçek kişilerdir. Bu eğitimleri başarıyla bitirenler, sertifikaları ile projelerini hazırlayıp KOSGEB’e başvurduklarında İşletme kuruluş desteği alarak işletme kuruluş giderleri için destekleme alabiliyor. Ayrıca kuruluş dönemi makine, teçhizat, yazılım ve ofis donanım desteği ve işletme giderleri desteği alabiliyor.

[gmka.org.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir