GMKA Proje Eğitimleri Tamamlandı

06 Şubat 2015

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın son mali destek programı için proje hazırlama eğitimleri Balıkesir, Çanakkale ve Erdek’te yapılan eğitimlerle tamamladı. 21 merkezde gerçekleştirilen eğitimlere 1382 kişi katıldı.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), 2015 yılında çıktığı 5. Mali Destek Programı için proje hazırlama eğitimlerini tamamladı. Çanakkale ve Balıkesir merkezde başlayan eğitimler tüm bölgeye yayılarak 21 merkezde yapıldı. Eğitimlere internetten kayıt yaptıran 1382 kişi katıldı. Program Yönetimi Birimi’nden Uzmanları tarafından veren eğitimin ilk gününde genel olarak destek programları anlatılırken, ikinci günde spesifik olarak destek programlarına nasıl proje yazılacağı aktarıldı. Eğitimlerin bir bölümünde ise İzleme Değerlendirme ve Raporlama Birimi Uzmanları Dr. proje izlemeleri hakkında bilgiler verildi.

Son Başvuru Tarihi 13 Mart
Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) son mali destek programları için başvuru süresi, Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden 13 Mart 2015 saat 20’de son buluyor. Desteklerden yararlanmak isteyen proje sahipleri bu tarihe kadar KAYS üzerinden yaptıkları başvuruların çıktılarını ve destekleyici belgeleri 20 Mart 2015 saat 17’ye kadar Balıkesir Hizmet Binası ve Çanakkale Yatırım Destek Ofisi’ne teslim etmeleri gerekiyor.

Ajansın bu yıl belirlediği toplam destek bütçesi 13 Milyon TL. Bu miktarın 5,5 Milyon TL’si İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı, 2 Milyon TL’si Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı, 5,5 Milyon TL’si ise Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında yapılacak proje başvurularına ayrıldı.

[gmka.org.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir