GMKA’da ‘Bağımsız Değerlendirici’ Süreci Başladı

GMKA’da ‘Bağımsız Değerlendirici’ Süreci Başladı
09 Ocak 2012

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), 2011 yılı mali destek programlarından biri olan Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı için ‘bağımsız değerlendirici’ sürecinin başladığını duyurdu.

GMKA Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamada, başvuru süresi Aralık ayında tamamlanan programa 123 Proje başvurusu yapıldığı hatırlatıldı. Program için ön uygunluk değerlendirmesinin yapıldığı, evrakların kontrol edilmesinin ardından bağımsız değerlendiricilerden oluşan ekibin ön incelemeden geçen projeleri değerlendirmeye başladığı bildirildi. Buna göre, ön inceleme sürecinde projelerin yaklaşık yüzde 5 veya 6’sı değerlendirme sürecinden elendi. Projelerin mali ve teknik açıdan ele alınacağı değerlendirme sürecinin 15 gün içinde tamamlanması bekleniyor. Değerlendirmelerin başvuru rehberinde belirtilen puanlama kriterlerine göre yapılmasının ardından Değerlendirme Komitesi’nin aynı kriterlere göre değerlendirmeler yapacağı duyuruldu Bu değerlendirmelerden sonra oluşacak destek almaya hak kazanan asil ve yedek başvuru sahiplerinin listesi nihai onay için Ajans Yönetim Kuruluna sunulacak. Söz konusu değerlendirmeleri yapan Bağımsız Değerlendiricilerin, GMKA’nın yayınladığı ilan üzerine müracaat eden, alanında en az 5 yıllık iş tecrübesine sahip, teslim edilen projelerin hazırlık veya uygulanma aşamasında görev almamış veya almayacak olan kişiler arasından seçilerek görevlendirildiği açıklandı.

4.2 MİLYON TL BÜTÇELİ PROGRAM
GMKA’nın Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı’nın bütçesi 4 milyon 200 bin TL olarak açıklanmıştı. Programa Balıkesir’den 65, Çanakkale’den ise 58 proje başvurusu yapıldı. Sosyal Kalkınma Mali Destek Programına TR22 Güney Marmara Bölgesinde (Balıkesir ve Çanakkale) faaliyet gösteren, kar amacı gütmeyen kamu kurumları, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, çeşitli yasalarla kurulmuş kooperatifler, birlikler vb. kurumlar başvuruda bulunmuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir