GMKA’da Sözleşmeler İmzalandı, Projeler Başladı

GMKA’da Sözleşmeler İmzalandı, Projeler Başladı
22 Mayıs 2013

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın üçüncü Mali Destek Programı için sözleşmeler imzalanmaya başladı. Sözleşmeleri imzalandıktan sonra projeler fiili olarak başlamış oldu.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2013 yılı Mali Destek Programları için sözleşmeler düzenlenen törenle proje sahipleriyle imzalandı. Balıkesir’den başvuran proje sahiplerinin katıldığı törende 57 proje sahibi ve kurum temsilcisi yer aldı.

Törende kısa bir konuşma yapan GMKA Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan, konuşmasına değerlendirme süreçlerinde başarılı puanlar alacak nitelikte projeler yazdıkları için katılımcıları tebrik ederek başladı. Genel Sekreter Gündoğan, “Zor bir süreçten sonra buraya geldiniz. 15 Şubat’ta Proje Teklif Çağrısı başvuru sürecini tamamladık ve bundan sonra değerlendirme süreci başladı. Otuzu aşkın bağımsız değerlendirici verdiğiniz projeleri okudu ve puanladı. Bundan sonra Değerlendirme Komitesi çalıştı. En son nihai değerlendirmeyi de Yönetim Kurulu yaptı ve desteklenmeye hak kazanan yararlanıcıları 2 Mayıs tarihi ile ilan edildi” dedi.

“Değerlendirme süreçlerinde hiçbir Ajans personeli söz sahibi değildir” diyen Genel Sekreter Mustafa Gündoğan, daha önce birçok platformda bunu dile getirmelerine rağmen tekrar altını çizerek: “Ajanstan hiçbir çalışan değerlendirme süreçlerinde rol almıyor” diye konuştu.

“Sizin projeleriniz artık bizim projelerimiz”
Ajansın desteklediği projeler hakkında önemli bir bakış açısı olduğunu dile getiren Genel Sekreter Mustafa Gündoğan konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Bundan önceki iki destek çağrımızla birlikte bugüne kadar 127 projeye destek vermiştik. Sizlerle birlikte bu sayı 216’ya çıkacak. Benim izleme yapacak Ajans uzmanı arkadaşlarıma tavsiyem hep şöyle oluyor: Buraya başvurana kadar projeler sizin projeleriniz ama sözleşme imzaladıktan sonra projeler bizim projelerimiz oluyor. Projelerin başarılı olması için elbirliği ile sonuçlandıracağız, arkadaşlarımız da yol gösterici olarak yardımcı olaca

[gmka.org.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir