GMKA’dan Yeni Bölge Planı Taslağına Katkı Çağrısı

GMKA’dan Yeni Bölge Planı Taslağına Katkı Çağrısı
19 Temmuz 2013

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)’nın 2012 yılında başladığı Bölge Planı çalışmaları çerçevesinde hazırlanarak paylaşıma sunulan TR22 Güney Marmara Bölgesi’nin kalkınma stratejilerini ele alan 2014-2023 TR22 Güney Marmara Bölge Planı Taslağı herkesin görüş ve önerilerini bekliyor. Hazırlanan taslak incelenmek ve gelebilecek yeni fikirler için GMKA’nın internet sitesinde yayınlanıyor.

Çanakkale ve Balıkesir illerini kapsayan Güney Marmara Bölgesi’nin önümüzdeki 10 yıllık gelişme ve kalkınma dinamiklerine ışık tutacak Bölge Planı’nın hazırlanan ilk taslağı, ajansın www.gmka.org.tr adresinde yayınlanarak çeşitli kurum ve kuruluşlar, üniversiteler ve sivil toplum örgütleri başta olmak üzere Çanakkale ve Balıkesir’de yaşayan herkesin görüşlerine ve yorumlarına açıldı. Ajanstan yapılan açıklamada TR22 Güney Marmara Bölge Planı’nın yayınladığı sayfada oluşturulan “yorum” bölümüne herkesin planla ilgili somut katkılarını GMKA’ya iletebileceği belirtildi.

Ajans yetkilileri “Nitelikli insan yetiştiren, rekabet edebilen, yaşanabilir Güney Marmara” olarak tanımlanan Çanakkale ve Balıkesir illerinin içinde yer aldığı Güney Marmara Bölgesi’nin gelecek 10 yılına herkesin katkı vermesi ve fikirlerini plan çerçevesinde Ajansla paylaşması gerektiğinin altını çiziyor.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)’ndan yapılan açıklamada 2014-2023 dönemini kapsayan planın mevcut kaynakların sürdürülebilir biçimde yönetilerek, Bölge kalkınmasına ivme kazandırılmasını hedeflediği, Bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda bütüncül bir yaklaşımla gerçekleştireceği temel kalkınma yaklaşımını ortaya koyan bir strateji belgesi olduğu vurgulandı.

Bölge Planı Taslağına erişmek için tıklayınız…

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir