Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Esra Kocabaş, Ajansın yeni mali destek programının son aşamada olduğunu, yakında açıklanacağını duyurdu.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı, KOBİ’ler başta olmak üzere kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerine yönelik en büyük finansal destek kaynağı olan Mali Destek Programları çalışmalarını tamamladı. Detayları önümüzdeki günlerde açıklanacak programın içeriği ise henüz netleşmedi.

Altıeylül Belediyesi’nin Doğrudan Faaliyet Desteği tanıtım toplantısında konuşan Genel Sekreter Vekili Esra Kocabaş, mali destek programları hazırlıklarının son aşamada olduğunu söyleyerek, Balıkesir ve Çanakkale’deki tüm kurum, kuruluş, sivil toplum kuruluşları ve KOBİ’leri proje yapmaya çağırdı.

Esra Kocabaş şöyle dedi:

“Önümüzdeki günlerde Bakanlığımızdan onaylandıktan sonra Ajansımızın yeni destek programını kamuoyuna duyuracağız. Başta Balıkesir ve Çanakkale’deki işletmeler olmak üzere, buradan tüm daire amirlerimize, sivil toplum örgütlerimize, kamu kurumlarımıza, belediyelerimize ve kaymakamlarımıza görev ve sorumluluk alanlarına dair proje hazırlamaya çağırıyorum. Çıkacağımız yeni program ile yine bölgemizdeki birçok önemli projeye destek olmaya devam edeceğiz.”