Gökçeada, İtalya’da Tanıtılacak

15 Mayıs 2012

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesi, Perugia Üniversitesi ve Uluslararası Cittaslow tarafından düzenlenen konferansta, “sürdürülebilir gastronomi turizmi açısından iyi uygulama örneği” olarak tanıtılacak.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi Bölüm Başkanı Prof. Dr. H. Rıdvan Yurtseven ve Araş. Gör. Necati Karakaş, Perugia Üniversitesi’nde 13 Haziran 2012 tarihinde “Creating a sustainable gastronomic destination: the case of Gokceada-Turkey” başlıklı bir sunum yapacak. Konferans, ertesi gün Orvieto’da düzenlenen yuvarlak masa toplantısıyla sona erecek. Yuvarlak masa toplantısına Cittaslow Türkiye Akademik Danışma Kurulu Koordinatörü Prof. Dr. H. Rıdvan Yurtseven de temsilci olarak katılacak.

Konferansın ardından 15-17 Haziran 2012 tarihleri arasında tüm Türkiye Cittaslow Belediye başkanlarının ve Cittaslow temsilcilerinin katılacağı V. Uluslararası Cittaslow Kongresi başlayacak. Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay ve Cittaslow Gökçeada delegeleri, kongrenin düzenlendiği Novellara, Castelnovo ne’Monti ve Scandiano kentlerinde Cittaslow Gökçeada’yı tanıtacaklar.

Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay, “Uluslararası Slow Turizm Kongresi’nde Gökçeada’nın iyi uygulama örneği olarak bilimsel bir ortamda sunulacak olması bizi mutlu etti. Geçtiğimiz yıldan beri İtalyanlar tarafından da adamız ziyaret edilmeye başladı. Uluslararası Cittaslow Kongresi’nde ve Slow Turizm Kongresi’nde adamızı en iyi şekilde tanıtmaya çalışacağız” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir