Gökçeada ve Bozcaada’da Otel Yapmak İsteyenlere Ücretsiz Arazi Tahsisi

Gökçeada ve Bozcaada’da Otel Yapmak İsteyenlere Ücretsiz Arazi Tahsisi
31 Aralık 2011

Çanakkale’nin Gökçeada ve Bozcaada ilçelerinde bulunan mülkiyeti hazineye ait 22 taşınmaz mal, turizm yatırımı yapılmak üzere ihaleye çıkarıldı.

Gökçeada’daki arazilerin Uğurlu Gizli Liman bölgesinde bulunduğunu belirten yetkililer, başvuran 8 firmadan 3’ünün dosyalarının kabul edildiğini ve onay için Bakanlığa yollandığını açıkladı.

Uğurlu Gizli Liman bölgesini oteller bölgesi haline getirecek ihale için yatırımcılar tüm projelerini yetkililere sunarken, Antalya’da otelleri olan bir yatırımcı, ihaleyi girmekten mutlu olduklarını söyledi.

Bu arada gelecek aylarda dosyaları tamamlanan Pirgoz bölgesinde denize sıfır 36 turizm imarlı parselin yatırımcılara tahsis edileceği öğrenildi. Yatırımcılara ücretsiz verilen bu araziler, adanın güney sahillerinde bulunuyor. Bu parsellerin toplamı ise 2 bin dönümü buluyor. Tamamının dosyaları bakanlıkta bitme aşamasında olan bu turizm parselleri için yatırımcılar ilan gününü bekliyor.

Öte yandan Gökçeada dışında Bozcaada ilçesinde de ilana çıkarılan 9 adet taşınmazdan 2’si için 1 şirket müracaatta bulundu. Bu şirketin yaptığı müracaat, komisyonca yapılan inceleme ve değerlendirmede uygun görülerek ileride 49 yıl süreyle tesis edilecek irtifak hakkına esas olmak üzere 1 yıl süreyle ön izin verilmesi uygun görüldü.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir