Gökçeada’da Bakır ve Molibden Madenlerine Rastlandı

11 Ekim 2011

MTA Kuzeybatı Anadolu Bölge Müdürlüğünün Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde 3 yıldan bu yana devam ettirdiği sondaj çalışmalarında bakır ve molibden madenlerine ulaşıldı.

İl Koordinasyon Kurulu’nda açıklamalarda bulunan MTA Kuzeybatı Anadolu Bölge Müdürü Ali Altınay, 3 yıldan bu yana Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde sondaj çalışmalarında bulduklarını belirterek, “Yaptığımız çalışmalarda bakır ve molibden madenine rastlandı. Sondaj çalışmaları tamamlandı. Şimdi rezerv ile ilgili işlemler yapılıyor” dedi.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna’nın bulunan madenin yeterli miktarda olup olmadığını sorması üzerine Bölge Müdürü Ali Altınay, “Yeterli miktarda” demekle yetindi. Vali Tuna, bu tür açıklamaların basın önünde yapılmasını doğru bulmadığını da belirterek, “Sondaj çalışmalarındaki sonuçların burada açıklanması doğru değil. Bunları üstlerinize söyleyip bildirmeniz daha uygun olur” dedi.

Gökçeada ilçesinde yaklaşık 3 yıldır süren sondaj çalışmalarında bölgede çeşitli maden yataklarının olup olmadığı araştırılmıştı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir