Gökçeada’da Denizaltındaki Elektrik Kabloları Onarıldı

Gökçeada’da Denizaltındaki Elektrik Kabloları Onarıldı
05 Ocak 2010

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesine deniz altından giden elektrik kablolarında meydana gelen arıza 5 gün süren çalışmanın ardından onarıldı. Adaya saat 16.00’dan itibaren yeniden ana karadan elektrik verilmeye başlandı.

Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay, yılbaşı gecesi meydana gelen elektrik arızasının ardından Uludağ Elektrik A.Ş. Çanakkale İl Müdürlüğü?nün devreye girdiğini belirterek, ?Yapılan ölçümlerde arızanın adadan bin 600 metre uzaklıkta denizaltındaki kabloda olduğu belirlenmişti. Bu sırada da adaya 6 jeneratörle 3300 KW’lik güçle elektrik verilmeye başlanmıştı. Uludağ Elektrik A.Ş. Çanakkale İl Müdürlüğü yetkilileri yaptıkları girişimler sonunda sorunu çözmek için İstanbul?dan bir firma ile anlaşarak bu kablonun onarımını gerçekleştirdi. Japonlar tarafından 1989 yılında yapılan 32 kilometre uzunluğundaki elektrik hattındaki arızanın bulunduğu 20 metre derinlikteki kablo yerinden çıkarılarak bir gemi üzerinde onarımı yapıldı. Saat 16.00?dan itibaren de adaya yeniden ana karadan elektrik verilmeye başlandı? dedi.

Öte yandan Uludağ Elektrik A.Ş. Çanakkale İl Müdürlüğü yetkilileri ise ana karadan elektrik verilmeye başlanması ile birlikte jeneratörleri de tek tek devreden çıkarmaya başladı. Adanın 1 saate kadar tamamının 24 saat elektrik almaya başlayacağı öğrenildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir