Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gökçeada’da Jeneratör İsteği

Gökçeada’da Jeneratör İsteği

Gökçeada Kent Konseyi Başkanı Bülent Aylı, 1989 yılında Japonlar tarafından döşenen 32 kilometrelik deniz altı elektrik kabloların ömrünün dolduğunu belirterek, “Arızalar sebebiyle zaman zaman elektrik kesintilerinin olduğu adanın karanlıkta kalmaması için, en kısa sürede kapasitesi yüksek bir jeneratörün burada bulunması şart” dedi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Gökçeada Kent Konseyi Başkanı Bülent Aylı, 23 yıl önce Japonlar tarafından ana kara ile ada arasında 32 kilometrelik mesafede döşenen elektrik kablolarının artık ömrünü doldurduğunu belirterek, “Ana karadan Gökçeada’ya elektrik getiren elektrik kablosu ömrünü tamamlamış durumda. Bu kablonun tamamen devre dışı kalması an meselesi. Gökçeada her an elektriksiz kalabilir. TEDAŞ ve EUDAŞ yetkilileri en kısa sürede burası ile ilgili tedbirlerini almalılar. Bu kapsamda adanın tamamına yetecek kapasitede bir jeneratörün burada sürekli bulunması şart. Ekonomik ömrünü tamamlayan ve sık sık deniz içinde arıza yapan elektrik kablosunun tamamen devre dışı kalması ile büyük bir skandal yaşanabilir. Yetkilileri göreve davet ediyoruz” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir