Gökçeada’da Organik Tarım Paneli Düzenlendi

Gökçeada’da Organik Tarım Paneli Düzenlendi
14 Nisan 2009

Çanakkale?nin Gökçeada ilçesinde Tarım İl Müdürlüğü?nün öncülüğünde düzenlenen ve 3 gün süren ?Organik Tarım Paneli? büyük ilgi gördü.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı?nın okunması ile başlayan panelin açılış konuşmalarını yapan Çanakkale Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, Gökçeada Kaymakamı Kemalettin Sakin, Tarım İl Müdürü İlkay Uçar, Gökçeada İlçe Tarım Müdürü Hasan Doğan ve Prof. Dr. Ahmet Altıdişli organik tarımın önemini dile getirdiler. Panelde ilk konuşmayı yapan Prof. Dr. Ahmet Altıdişli ?Organik Tarım ve İlkeleri? hakkında bili verirken, İMO Yetkilisi Nurhayat Bayturan ?Organik Tarım Sertifikalanması ve Sorunları?, Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü?nden Alternatif Üretim Veri Toplama ve Değerlendirme Şube Müdürü M. Melih Özbayer de ?Organik Tarım ve Gökçeada? konusunda açıklamalarda bulundu. Panelin ikinci günü Prof. Dr. Ahmet Altıdişli ?Organik Bağcılık?, Prof. Dr. Ufuk Yücel ?Organik Üzümlerden Şarap Üretimi?, Doç. Dr. Banu Yücel ?Organik Arıcılık ve Organik Bal Üretimi?, Yrd. Doç. Dr. Zafer Can ?Organik Zeytin ve Organik Zeytinyağı Üretimi? konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Panelin üçüncü günü Prof. Dr. Ersin Onoğur ?Organik Tarımda Hastalıkların Yönetimi?, Dr. Özlem Altıdişli ?Organik Tarımda Hastalıkların Yönetimi? ve Dr. Muazzez Polat ise ?Organik Büyükbaş Hayvan ve Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği? konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Panele Çanakkale Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdür Yardımcımız Emre Kurtkan, Gökçeada Kaymakamı Kemalettin Sakin, Tarım İl Müdürü İlkay Uçar, Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay, Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğünden Alternatif Tarımsal Üretim Teknikleri Daire Başkanlığı Alternatif Üretim Veri Toplama ve Değerlendirme Şube Müdürü M. Melih Özbayer ile ilgili Daire Başkanlığından çok sayıda teknik personel ile Devlet Planlama Teşkilatı uzmanları katıldı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir