Gökçeada’da Trafik Kazası: Milli Eğitim Müdürü Hayatını Kaybetti, 3 Okul Müdürü Yaralı

20 Nisan 2012

Çanakkale’deki eğitim seminerine katılmak için yola çıkan Gökçeada Milli Eğitim Müdürü Burhanettin Kurt, otomobilin devrilmesi sonucu hayatını kaybetti. Kazada 3 okul müdürü de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre bu sabah saatlerinde Gökçeada’dan eğitim semineri için Çanakkale’ye gitmek isteyen Gökçeada İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhanettin Kurt ve 3 okul müdürü, arabalı vapura yetişmek için Kuzulimanı’na hareket etti. Tolga Sarıakçalı idaresindeki 17 FC 725 plakalı otomobil, liman yakınlarında kontrolden çıkarak devrildi. Kazada Milli Eğitim Müdürü Kurt hayatını kaybederken, araçta yaralanan okul müdürleri Ünal Çetin, Tolga Sarıakçalı ve Yavuz Güvercin Gökçeada Devlet Hastanesi’ne, ardından helikopterle Çanakkale Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay, otomobilin önündeki kamyonu sollamaya çalışırken mıcıra kapılarak devrildiğini belirtti.

KAZADA ÖLEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ, 10 YILDIR GÖKÇEADA’DA GÖREV YAPIYORDU
Gökçeada ilçesinden Çanakkale’deki eğitim seminerine katılmak üzere sabah saatlerinde arabalı vapura yetişmek üzere yola çıkan ve aşırı hız sebebiyle takla atan araçta hayatını kaybeden Gökçeada Milli Eğitim Müdürü Burhanettin Kurt’un 10 yıldır ilçede görev yaptığı öğrenildi.

1960 yılında Erzurum İspir’de doğan Gökçeada Milli Eğitim Müdürü Burhanettin Kurt’un ilköğrenimini İspir’de, ortaöğrenimini de Samsun-Ladik İlköğretmen Okulu’nda tamamladığını belirten yetkililer, 1980 yılında Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsünü bitirdiğini, ardından da Eskişehir Açıköğretim Fakültesi’nde lisansın tamamladığını açıkladı. Öğretmenlik görevine 1980 yılında Malatya Doğanşehir Polat Lisesi’nde başlayan Burhanettin Kurt’un Zonguldak Devrek Çaydeğirmeni Ortaokulu ve Zonguldak Devrek Özbağı İlköğretim Okullarında öğretmen ve okul müdürü olarak görev yaptığını da belirten yetkililer, şahsın 1992 yılında Malatya Doğanşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atandığını ve 21 Ocak 2002 tarihinden bu yana da Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptığını belirtti.

Sabah saatlerinde Gökçeada’dan eğitim semineri için Çanakkale’ye gitmek isteyen Gökçeada İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhanettin Kurt ve 3 okul müdürü, arabalı vapura yetişmek için Kuzulimanı’na hareket etmiş ve Tolga S. idaresindeki 17 FC 725 plakalı otomobil, liman yakınlarında kontrolden çıkarak devrilmişti. Kazada Milli Eğitim Müdürü Kurt hayatını kaybederken, araçta yaralanan okul müdürleri Ünal Çetin, Tolga S. ve Yavuz Güvercin Gökçeada Devlet Hastanesi’ne, ardından helikopterle Çanakkale Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Hayatını

kaybeden Gökçeada Milli Eğitim Müdürü Burhanettin Kurt’un cenazesinin memleketi Erzurum’a gönderileceği öğrenildi.

İHA

[Görsel Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir