Gökçeada’ya 21 Milyon TL Ödenek ile 2 Okul Yapılacak

Gökçeada’ya 21 Milyon TL Ödenek ile 2 Okul Yapılacak
19 Şubat 2014

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Çanakkale Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi İsmail Kaşdemir, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan çıkartılan 21 Milyon TL ödenek ile Gökçeada’ya bir Anadolu Öğretmen Lisesi ve bir Endüstri Meslek Lisesi olmak üzere iki yeni okul yapılacağını duyurdu.

Kaşdemir yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Gökçeada ilçemizin en önemli ihtiyaçlarından olan, okullarımızın fiziki şartlarının iyileştirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığımızdan 21 Milyon TL ödenek çıkartıldı.
Okullarımızın depreme dayanıklı olmaması sebebiyle eğitim öğretime kapatılması ile ilçemizin eğitim hayatında sıkıntıların yaşanması sonucu, bu sıkıntıların bir an evvel çözülmesi için çalışmalarımızı başlattık. İlçemize bir Anadolu Öğretmen Lisesi ve bir Endüstri Meslek Lisesi olmak üzere 2 yeni okul kazandırmanın sevincini yaşıyoruz.
Anadolu Öğretmen Lisemiz, 24 dersliğe sahip olacak. Aynı zamanda bünyesinde 200 öğrencilik pansiyon binası ve okulumuz için bir de spor salonu yapılacak. Endüstri Meslek Lisemiz ise 16 derslik ve 1 Atölyeden oluşacaktır.
Gökçeada da eğitim hayatına önemli katkıları olacağını düşündüğümüz, bu yeni yatırımların 2016 yılında bitirilerek öğrenci almaya başlaması planlanmaktadır. Yeni okullarımızın ada halkımıza ve tüm Çanakkaleli hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni eder, selam ve saygılarımı sunarım.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir