Gökçeada’ya Gelen Ziyaretçi Sayısı Artıyor

16 Nisan 2011

Çanakkale’nin en önemli turistik yerleri arasında yer alan Gökçeada’ya gelen yerli ve yabancı ziyaretçi sayısının 4 yılda 60 binden 210 bine kadar yükseldiği açıklandı.

Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay, göreve başladığı 4 yıl önce adaya gelen yerli ve yabancı turist sayısının 60 bin civarında olduğunu belirterek, “Özellikle deniz otobüsünün adaya seferlere başlaması ile birlikte adada bir hareketlilik başladı. Ayrıca sörf turizmi açısından önemli bir yere sahip olan adamıza Bulgaristan ve Romanya’dan gelen turist sayısındaki artışla birlikte bu sayı günümüzde 210 bine kadar ulaştı. Amacımız bu sayıyı daha da yukarılara çekebilmek. Bunun içinde çalışmalarımız sürüyor” dedi.

GÖKÇEADA’YA TARİFELİ UÇUŞLAR HAZİRAN AYINDA BAŞLAYACAK

Sörf turizmi açısından da önemli bir yere sahip olan Gökçeada’da 8 ay önce insani amaçlı uçuşlara açılan avaalanından tarifeli uçak seferlerinin başlaması ile ilgili çalışmaların tamamlandığını da belirten Belediye Başkanı Yücel Atalay, “Adaya tarifeli uçak seferleri Mart ayı içinde başlayacaktı. Ancak havaalanımızda bazı aletlerin eksik olması sebebiyle bu biraz gecikti. Aletler önümüzdeki günlerde havaalanımıza yerleştirilecek ve Haziran ayı içinde de seferler başlayacak” dedi. Belediye Başkanı Yücel Atalay, Yunanistan’ın Paros, Naksoz ve Rodos gibi Ege adalarının üzerinden geçen kuzey-güney yönünde esen rüzgar koridorunda bulunan Gökçeada’nın rüzgar sörfüne çok elverişli bir yer olduğunu da belirterek, “Yılın 300 günü burada sörf yapılabiliyor. Adada bu konuda Aydıncık Plajı bölgesinde özel olarak windsörf okulu da kurulmuş durumda. Her yıl Türkiye dışında değişik ülkelerden çok sayıda yabancı turist adaya gelerek belirli bir süre burada sörf yapıyor. Bizler de diğer ülkelerden adaya bu turistleri nasıl getirebiliriz, bunun çalışmalarını yaptık. Bu kapsamda havaalanının hizmete açılmasının ardından İstanbul-Gökçeada arasında tarifeli uçak seferlerinin yapılması konusunda ilgili firmalarla görüşmelerimiz oldu. Bir firma bu konuya çok sıcak baktı ve bu konuda olumlu cevap verdi. Romanya ve Bulgaristan’dan adamıza sörf turizmi açısından önemli bir turist geleceğine inanıyoruz” dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir