Gökhan: Batık Turizmine Yönelmeliyiz

Gökhan: Batık Turizmine Yönelmeliyiz
27 Ekim 2009

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Ahmet İnkilap Obruk, Federasyon Genel Sekreteri Oğuz Aydın, İl Temsilcisi ve Yöneticiler Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ziyarette; Deniz kenarında bir kentte yaşıyoruz. Deniz kentiyiz. Su sporlarına önem veriyoruz. Kentte ilk yüzme havuzunu Çanakkale Belediyesi açtı. Olimpik havuz?un açılmasıyla birlikte su sporlarına olan ilgi de arttı. Türkiye Surf Şampiyonası 3. ayağı Çanakkale?de oldu. Amatör spor kulüplerine destek veriyoruz. Belediyespor Kulübümüz var. Deniz kentti olama avantajlarını kullanmalıyız. Batıklara dalışlar yapılmalı. Batık turizmine yönelmeliyiz dedi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Ahmet İnkilap Obruk ise; Çanakkale bizler için çok önemli. Çok özel batıklar var. Yurt dışında katıldığımız tanıtım toplantısında özellikle bu bölge büyük ilgi görüyor. Dalış turizmi için çeşitli girişimlerde bulunacağız. Federasyon olarak 41 ilde 12 branşla hizmet veriyoruz. Federasyonumuz sadece spor ile ilgili değil, Devletin çeşitli kurumlarına da çalışmalarında yardımcı oluyoruz dedi.

[Kaynak: Çanakkale Belediyesi]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir