Gökkuşağı’ndan SBS’te %100 Başarı

Gökkuşağı’ndan SBS’te %100 Başarı
31 Temmuz 2009

Özel Gökkuşağı İlköğretim Okulu 8. Sınıf Seviye Belirleme Sınavı’nda (SBS) başarı tablosunu bu yıl da sürdürdü. Okuldaki 40 öğrencisinin hepsinin kazandığı sınavda yüzde 100 başarı elde edildi.

SBS yerleştirme sonuçlarında da % 100 başarı elde eden Özel Gökkuşağı İlköğretim Okulu öğrencilerinden 9’u Fen Lisesi, 1’i Sosyal Bilimler Lisesi, 4’ü Anadolu Öğretmen Lisesi, 16’sı Anadolu Lisesi, 10’u da Anadolu Meslek Lisesini kazandı.

Okul Müdürü Üzeyir Kandemir, “İlimizde 9 yıldır faaliyet gösteren okulumuz kaliteli eğitim ve öğretimde bir marka haline gelmemiştir. Sosyal faaliyetleriyle ulusal ve uluslararası olimpiyatlarda gösterdiği başarılarla adından sıkça söz ettirmiştir. Kazanmış olduğumuz tüm başarılar tesadüfi olmayıp öğrenci ve öğretmenlerimizin yoğun gayretleri ve çabalarıyla kazanılmıştır. Özel Gökkuşağı İlköğetim Okulu’n da bu başarıya abone olmuşlardır.” diye konuştu.

SBS’de Çanakkale birincisinin de okullarından çıktığını belirten okul müdürü Üzeyir Kandemir, “Mezun olan 40 öğrencimizden 400 ve üzeri puan alan 25 öğrencimiz ve 450 ve üzeri puan alan 17 öğrencimiz okulumuzun tüm çalışanlarını mutlu etti. Çanakkale birincisi Elif Yağmur Erdem Çanakkale Fen Lisesi’ni kazanmıştır. Mezun olan 40 öğrencimizin ortalama puanları 417.059’dur. Sınavların adı LGS, OKS, SBS olarak değişse de okulumuzun başarısı değişmiyor. Amacımız bu başarıyı her yıl arttırıp devam ettirerek eğitimde kaliteyi, kalitede zirveyi yakalamaktır. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Bu başarı öğretmen – öğrenci – veli işbirliğinin sonucudur. Yıl içerisinde yaptığımız etüt çalışmaları, takviye dersler ile öğrencilerimizin eksiklerini giderdik. Her deneme sonucunda öğrencilerimizin sınav sonuçlarını ferdi ve şube bazında branş ve rehber öğretmenleri ile değerlendirdik. Düzenli aralıklarla veli toplantıları yaparak velilerimizle de sonuçları paylaştık. Bunların sonucunda ortak çözümler üreterek öğrencilerimize hedefler verdik. Sonuç olarak bu işbirliği bize başarıyı sağladı. Biz, bu başarıda emeği geçenleri başta gece gündüz demeden öğrencileriyle ilgilenen fedakar öğretmenlerimizi ve ailelerini kutluyoruz. Bizler bu başarıyı ciddi eğitim sistemimiz, genç ve dinamik öğretmen kadromuzla ve velilerimizle yaptığımız sıkı işbirliğiyle sürdürmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir