Göletlere 95 Bin Sazan Yavrusu Bırakıldı

22 Temmuz 2016

Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, il sınırında bulunan göl ve göletlerde balıklandırma çalışması gerçekleştirdi.

Bu kapsamda Çanakkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü V. Seydi Ali Doyuk ve Ezine İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ramazan Eren’in katılımlarıyla Ezine İlçesi Şapköy Göletine, toplam 25.000 adet yavru sazan balığı bırakıldı.

Çanakkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ, gölete balık salımı yapılırken yaptığı açıklamada “Balıklandırma çalışmaları kapsamına Ezine Şapköy Göletine 25.000 adet yavru sazan balığı bıraktık, bereketli olmasını diliyorum, buradaki yöre halkına hayırlı uğurlu olsun. Su ürünleri stoklarını arttırmak amacıyla Bakanlığımızca yürütülen balıklandırma programı kapsamında Müdürlüğümüzce her yıl ihtiyaç duyulan göl ve göletlere balıklandırma çalışmaları devam edecektir” dedi.

Ayrıca balıklandırma programı kapsamında Gelibolu Değirmendüzü Göletine 15.000 adet, Bayramiç Çırpılar Göletine 25.000, Işıkeli Göletine 10.000 adet, Yenice Araovacık Göletine 10.000, Karaköy Göletine 5.000 adet, Ezine Şapköy Göletine 25.000 adet ve Biga Akyaprak Göletine ise 5.000 adet olmak üzere toplam 95.000 adet balık yavru sazan balığı bırakıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir