Görevden Alınan Kaymakam Gözaltına Alındı!

08 Kasım 2016

Bozcaada Kaymakamı Abbas Yeşilkuş, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alındıktan sonra bugün gözaltına alındı.

5 Kasım Cumartesi günü İçişleri Bakanlığı’nın ” FETÖ/PDY ile iltisakı veya irtibatı olduğu değerlendirilen, 20 Mülki İdare Amiri görevden uzaklaştırılmıştır” şeklindeki açıklamasının ardından Bozcaada Kaymakamı Abbas Yeşilkuş’unda görevden alındığı iddia edildi. İddialar kesinleşmeden bozcaadahaber.net’e konuşan Kaymakam Yeşilkuş, henüz kendisine bu konuda bir bilgi gelmediğini ve Valiliğe de böyle bir bilgi gelmediğini öğrendiğini aktardı.
Cumartesi gecesi Bozcaada’ya bomba gibi düşen haberin ardından Kaymakam Yeşilkuş, görevden alındığı için dün mesaiye gidemedi. Açığa alınan Yeşilkuş, bugünde gözaltına alındı. Kaymakam Yeşilkuş’un görevden alınmasının ardından Bozcaada Kaymakamlığı’nı vekalaten Ezine Kaymakamı Ali Fuat Atik yürüteceği bildirildi.

Öte yandan Kaymakam Abbas Yeşilkuş ‘FG’ olan özel araç plakasını 15 Temmuz sonrası apar topar değiştirmişti. ‘FG’ plakasının görevden alınmasında etkili oldu mu bilinmiyor. Ayrıca Yeşilkuş’un, daha önceden Twitter hesabından Erdoğan’ı başkomutan ilan eden paylaşımlarda bulunduğu görülmüştü.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir