Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Görme Engelli Öğrencilerden Anzaklı Rotaryanlara Konser

Görme Engelli Öğrencilerden Anzaklı Rotaryanlara Konser

Çanakkale Kara Savaşları’nın 96. Yıldönümü ile Anzak Şafak Ayini’ne katılan Avustralyalı Rotaryanlar, Gelibolu Yahya Çavuş Görme Engelliler İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti.

Avustralya’nın Bolwin- Melbourne şehrinden Gelibolu’ya gelen Anzaklı Rotaryanlar, Gelibolu Yarımadası?nda düzenlenen törenlerden sonra okula gelerek, görme engelli öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladıkları programa katıldı. Görme engelli öğrenciler okuldaki etkinlikte kırmızı başlıklı kız masalını İngilizce olarak canlandırdılar. Bu oyunun ardından ise, yine öğrenciler Türkçe ve İngilizce okul şarkıları söyledi. Ziyarette bir konuşma yapan Yahya Çavuş Görme Engelliler İlköğretim Okulu Müdürü Yakup Karagöbek, Avustralyalı konukları okullarında ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Biz artık sizleri kendi ülkemizin insanları gibi görüyoruz. Okulumuza gösterdiğiniz ve yaptığınız katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Okul müdürünün konuşmasının ardından Avustralyalı Rotary Kulübü adına konuşan Owen Tassıcker ise, “Bu güzel çocuklarımızın yapmış oldukları gösteride bizler çok duygulandık. Bunun arkasında çok büyük bir emeğin olduğunu biliyoruz. Bizler bu okulumuza her zaman desteğimizi devam ettireceğiz. Bizim bir araya gelmemizin sebebi dostluğumuz ve sevgimizdir” dedi.

Etkinliğin ardından Anzaklı Rotary Kulübü üyeleri okulu gezdikten sonra öğrencilere A-4 boyutunda yazı tableti ve çeşitli hediyeler verdi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir