Görme Engellilerden ÇAGEM Projesi

Görme Engellilerden ÇAGEM Projesi
28 Şubat 2014

Güney Marmara Kalkına Ajansı (GMKA) 2014 Sosyal Kalkınma Mali Destek programı kapsamında Türkiye Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şubesi kısa adı ÇAGEM olan Çanakkale Görme Engelliler Masörlük Projesi’ni GMKA yetkillerine teslim etti.

GMKA Çanakkale ofisindeki yetkililere projelerini teslim eden dernek başkanı İbrahim Batdal “Ajansımıza geçen yıl da bir proje ile başvuruda bulunduk. Çağrı Merkezi Projemizi yüzde yüz başarı ile tamamladık. Ülkemizde MEB sertifikalı ve 544 saatlik bir eğitimi olan ilk görme engelli çağrı merkezi elemanı kursunu tamamlayan 12 kursiyerimizi istihdam ettik, 8 kursiyerimiz de çeşitli firmalara başvuruda bulundular. Bu yıl yine dezavantajlı kesim için açılmış olan programa engellilerin topluma kazandırılmaları, tüketen değil üreten bireyler olarak öz güvenlerinin arttığı bir konuma gelebilmeleri amacı ile hazırladığımız ve katılan kursuyerlerimizin hepsinin istihdam edilecekleri projemizi yetkililere sunduk.” dedi.

Toplamında 608 saatlik MEB Bakanlığı onaylı kurs görecek olan engelliler için sonunda istihdamın olması, derneğin çalışmalarında engellilerin üretici bireyler olmaları ilkesine uygun çalıştığı belirtilerek toplam mali değeri 100 bin TL civarında olan projenin Çanakkale’deki engellilere fayda sağlayacağı ifade edildi. Kolin Otel’deki dernek organizasyonunda tanıtılan proje ekibince hazırlanan ÇAGEM Projesinin ajans tarafından destek görmesinin beklendiği kaydedildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir