Gripten Korunma Yolları Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

16 Ocak 2014

Çanakkale Belediyesi Tabipliği tarafından kış aylarında yaygın olarak görülen grip hastalığı hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Barbaros Sosyal Yaşam Evi’nde gerçekleşen toplantıya çok sayıda sosyal yaşam evi kullanıcısı ve kentli katıldı.

Kış aylarının gelmesi ile birlikte salgın haline dönüşen grip hakkında kentlileri bilgilendirmek, gripten korunma yolları hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da katıldı. Barbaros Sosyal Yaşam Evi’nde diğer Sosyal Yaşam Evlerinden kullanıcıların da katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Gökhan, son dönemlerde küresel ısınma başta olmak üzere değişen hava koşullarının hastalıkları da beraberinde getirdiğini ve bunun için de bilgilenmenin ve korunma yollarını bilmenin çok önemli olduğunu vurguladı.

BAŞKAN GÖKHAN’DAN TASARRUF UYARISI
Başkan Gökhan, kadın kullanıcılardan oluşan topluluğa ayrıca, su uyarısında da bulundu. Bu yıl yağışların yok denecek kadar az olması nedeniyle Atikhisar Barajı’ndaki doluluk oranının da riske girmesi üzerine bir açıklama yapan Başkan Gökhan, “Barajımız şuanda yarı yarıya dolu. Herhangi bir tehlike görünmüyor. Ancak, önümüzdeki süreçte yağmur ve kar yağmama ihtimalini göz önünde bulundurarak, bu yıl ve gelecek yılı tehlikeye atmama adına suyumuzu tasarruflu kullanmalıyız” diyerek günlük işlerde su kullanımındaki tasarrufun önemine dikkat çekti. Başkan Gökhan, bu konuşmalarının ardından bir süre kullanıcılarla sohbet etti, merak edilen soruları yanıtladı.

Çok sayıda kentlinin katıldığı grip hastalığı hakkındaki bilgilendirme toplantısında ise Belediye Tabibi Dr. Cengiz Işık, gripten korunma yolları hakkında bilgiler verdi.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir