GSF Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü Perdesini “Kel Şarkıcı” ile Açıyor

GSF Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü Perdesini “Kel Şarkıcı” ile Açıyor
02 Ekim 2013

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü 2013 yılında ilk defa 4 Ekim’de Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda Eugene Ionesco’nun “Kel Şarkıcı” adlı oyunuyla seyircisiyle buluşacak.

Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü böylece bu yıl ilk defa Çanakkale seyircisine düzenli temsille ulaşmış olacak. Bu uygulamanın, oyunculuk eğitiminde, özellikle mezuniyet aşamasındaki öğrencilerin uygulama ve seyirci karşısına çıkma deneyiminin arttırılmasına yönelik olarak gerçekleştirildiğini belirten Sahne ve Görüntü Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Adnan Çevik, Çanakkale’nin bir eksiği olarak sanatsal niteliği yüksek, akademik düzeyde oyunların seyirciye sunulmasının da diğer bir anlamlı kazanım olduğunu belirtti.

Eugene Ionesco’nun “Kel Şarkıcı” adlı oyunu bilimsel metodolojinin, özelikle “üç tekerrür” çerçevesinde sorgulandığı bir oyun. Gerçekliğin kavranmasında insana ait ölçüm ve algılamaların yetersizliği, dilin anlam üretmekte çaresiz kalabildiğinin anlatıldığı uyumsuz tiyatronun önde gelen örneklerinden biri olan oyun 2012-2013 Akademik Yılında Kıbrıs’ta ODTÜ Tiyatro Festivaline katılmış ve büyük beğeni kazanmıştı. Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü IV. yıl öğrencileri Öykü Candanadam, Betül Çevgen, Murat Demirtop, Melik Kocaoğlu, Gizem Yorgancıoğlu, Pınar Soğan ve Arş. Gör. Zafer Öncül’ün rol aldığı oyun Doç. Dr. Adnan Çevik rejisiyle perde diyecek.

Tüm tiyatro severlerin davetli olduğu oyun 04 Ekim 2013 Cuma günü saat 20.00’de Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda sahnelenecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir