Gülben Ergen’e ‘Yılın Sosyal Girişimcilik Projesi Ödülü’ Verildi

15 Mayıs 2010

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten İl Kadın Girişimciler Kurulu, Onsekiz Mart Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirdiği “Önder Kadın” konulu bir konferans sonunda Yılın Sosyal Girişimcilik Projesi Ödülü’nü ünlü sanatçı Gülben Ergen’e verdi.

Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Anafartalar Kampüsü Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Meltem Çetin, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Raif Aktur, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir’in yaptığı konuşmaların ardından Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde kimsesiz çocuklar için Hamiyet ve Ferudun Sözen Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ile İlköğretim Okulunu yaptıran TBMM Üstün Hizmet Ödülü sahibi Fernur Sözen’e ödülü takdim edildi.

Ardından Hey Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aynur Bektaş bir konuşma yaptı. Konuşmasında ev kadınlığı olgusunun artık değiştirilmesi gerektiğini ifade eden Bektaş, “Kadınların da erkekler gibi çalışarak girişimci olduğunu artık herkesin kabullenmesi gerekir. Türkiye’de bir milyon 700 bin erkek girişimcinin yanında 80 bin kadın girişimcinin olması çok az bir rakam. Bunun çok daha yükseklerde olması gerekir” dedi.

“OĞLUM ATLAS TROYA TAKIMINI TUTUYOR”

Yapılan konuşmanın ardından, gerçekleştirdiği ve müdahili olduğu sosyal projelerle dikkat çeken ünlü sanatçı Gülben Ergen’e “Yılın Sosyal Girişimcilik Projesi Ödülü” verildi. Ergen, ödül töreninde yaptığı konuşmada, herkesin gönlünde bir gerçek olduğunu belirterek, “Benim için ülkemin başkenti Çanakkale’dir. Bu benim gerçekten hissettiğim bir şeydir. Eşimle ilgili burada çok güzel şeyler söylendi. O zaten Troya’lıyım diye ayakta duran birisi. Geçen yıl ve ondan önceki yıl o da burada ödül almış. O zaten buralı. Bu toplantıda kadına verilen hakların altını çizmek lazım. Bazı haklar verilmiyor, onu almak gerekiyor. Kimse de onları önünüze getirip sunmuyor” diye konuştu.

Gülben Ergen kendisi ile ilgili birçok sözün söylendiğini de belirterek, ‘3 tane çocuğunuz var, nasıl bu şekilde zayıfsınız, bu kadar işi nasıl bir arada yapıyorsunuz’ diye bana soruyorlar. Bana zor gelmiyor ki bu işler. Her şeyden önce ruhumu, bedenimi çok seviyorum ve sayıyorum. O kadar inançlıyım ki, inançlarım kendime olan saygımı daha da çoğaltıyor. ‘Nasıl zayıfladınız’ diye soruyorlar; bilmem, kendime iyi baktım. Kendime iyi bakmam gerekiyor. Çünkü çocuklarıma iyi bakmam lazım. Çocuklarıma iyi bakmam gerekiyor ki, aydınlık Türkiye için bir şeyler talep edebiliyorsam, bir şeylerden şikayetçiysem, hele ki bir de sanatçıysam ve sesim de bu kadar çok duyuluyorsa, beğendiklerimi ve beğenmediklerimi mesleğimi yaparken söyleme özgürlüğüne sahipsem, o zaman benim laik, çağdaş, modern ve akıllı bireyler, böyle çocuklar yetiştirmem gerekiyor” dedi.

Gülben Ergen, eşinin ilgisi sebebiyle çocuklarının adeta Troya ile büyüdüğünü belirterek, “Atlas’a hangi takımı tutuğunu soruyorlar. O da Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray yerine ‘Troya takımını tutuyorum’ diyor. Çocuk Troya adını duymaktan takım falan bilmiyor ki” ifadelerini kullandı.

Gülben Ergen, daha sonra liderliğini yaptığı “Çocuklar Gülsün Diye” projesiyle ilgili bilgi verdi. Konuşmanın sonunda Gülben Ergen’e, ‘Yılın Sosyal Girişimcilik Projesi Ödülü’nü Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İlhami Tezcan, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aynur Bektaş, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Meltem Çetin, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Raif Aktur ve ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir birlikte verdi. Tören, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

ÇOMÜ REKTÖRÜ ALİ AKDEMİR’İN ZOR ANLARI

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun Onsekiz Mart Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirdiği “Önder Kadın” konulu konferansa katılan ünlü sanatçı Gülben Ergen’in hayranları Rektör Ali Akdemir’e zor anlar yaşattı.

Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Anafartalar Kampüsü Süleyman Demirel konferans salonunda gerçekleştirilen etkinlikte hayranlarının yoğun ilgisi ile karşılaşan ünlü sanatçı Gülben Ergen, fotoğraf çektirmek için yanına gelenleri geri çeviremeyince yanında oturan Rektör Ali Akdemir sıkıntılı anlar yaşadı. Konferans salonunda önde oturan Gülben Ergen’in yanına gelen hayranları, yanına oturarak fotoğraf çektirmek isteyince Rektör Ali Akdemir ne yapacağını şaşırdı. Tören boyunca 50’ye yakın hayranı ile fotoğraf çektirmek zorunda kalan Gülben Ergen’in yanında oturan Rektör Akdemir de sonunda bir süreliğine koltuk değiştirmek zorunda kaldı. Zaman zaman tebessümle bu durumu karşılayan Rektör Akdemir, Gülben Ergen hayranlarının fotoğraf çektirme işi bittikten sonra yeniden yerine oturmak zorunda kaldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir