Gülizar’ın Katili Tutuklandı

30 Haziran 2010

Çanakkale’de Sarıçay yatağında belediyeye ait ücretsiz pazar yeri otoparkında öldürülmüş halde, çıplak vaziyette bulunan 22 yaşındaki genç kızın katil zanlısı erkek arkadaşı Abdulsamet Yalçınkaya (33) tutuklanarak cezaevine konuldu.

Edinilen bilgiye göre önceki sabah saatlerinde Setboyu caddesinden işlerine giden vatandaşlar Çataltepeliler Derneği Lokali karşısında yer alan, belediyeye ait ücretsiz pazar yeri otoparkında ağaç dibinden etrafa kökü kokular yayıldığını fark ettiler. Kokunun yayıldığı bölgeye bakan vatandaşlar ağaç dibinde hareketsiz halde çıplak halde bir kadın cesedi bulunduğunu fark ederek durumu emniyet birimlerine bildirdiler. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler bölgeyi güvenlik çemberi altına alırken, ölen kişinin kimliğini belirlemeye çalıştı. Cesedin şişmiş halde olması sebebiyle birkaç gün önceden öldüğünü düşünen yetkililer şahsın daha sonradan buraya atılmış olabileceğini belirledi. Hastaneye kaldırılan ceset üzerinde yapılan otopside ise genç kızın göğüs ve baş kısmında 3 kesici ve delici alet yarasına rastlandı.

Yapılan araştırmalar sonunda, öldürülen şahsın Çanakkale’nin Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde hizmetli olarak çalışan 22 yaşındaki Gülizar Ağcalı olduğunu belirleyen emniyet birimleri kızın uzun yıllar Çanakkale Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kız Yetiştirme Yurdu’nda kaldığını tespit etti. Genç kızın en son 26 Haziran tarihinde A.Y. (33) isimli şahıs ile cep telefonundan arandığı, ardından da kendisinden haber alınamadığı öğrenilirken, polis bu kişi ile ilgili takibatını yoğunlaştırdı.

Yapılan geniş çaplı araştırma sonunda Abdulsamet Yalçınkaya’nın (33) Esenler mahallesindeki evine giden emniyet birimleri şahsı gözaltına alındı. Yapılan sorgulamada Gülizar Ağcalı ile uzun süredir arkadaşı olduğunu belirten Abdulsamet Yalçınkaya (33) kızı döverek öldürdüğünü itiraf etti. “Cezam neyse çekerim. Susma hakkımı kullanacağım ve konuşmayacağım” diyerek cinayet ile ilgili bir açıklama yapmayan Abdulsamet Yalçınkaya çıkarıldığı mahkeme tarafından vahşice adam öldürmek suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

Genç yaşta hayatını kaybeden Gülizar Ağcalı da Çanakkale’de toprağa verildi.

İHA

Yorumlar...
  • metin
    26/05/2011 14:36

    gülüzar benim en iyi arkadaşımdı onu ablamgibi seviyordum allah mekanınını cennet etsin bunu yapanlar cezasız kalmasın

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir