Gülpınar Belediye Başkanı ÇOMÜ’de Derse Konuk Oldu

Gülpınar Belediye Başkanı ÇOMÜ’de Derse Konuk Oldu
13 Kasım 2009

Çanakkale?nin Ayvacık ilçesine bağlı Gülpınar Belediye Başkanı Recep Şahin, Onsekiz Mart Üniversitesi’nde tarih dersine konuk oldu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Meslek Yüksekokulu Mahalli İdareler 1. sınıf öğrencilerinin tarih dersine konuk olan Gülpınar Belediye Başkanı Recep Şahin, Okutman Gökhan Bayram tarafından verilen derste bir müddet sıralarda öğrenci gibi oturarak dersi dinledikten sonra yerel yönetimler ve belediyecilik konusunda öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

Gülpınar’ın coğrafi güzelliklerine değinen Başkan Şahin, Türkiye’nin en batısındaki belediye başkanı olduğunu da esprili bir dille anlattı. Apollon Tapınağının Troia’dan daha eski bir kent olduğuna ve bölgenin balıkçılık ve zeytincilikle geçimini sağladığını aktaran Başkan Şahin, belediyeciliğin ne olduğu ile ilgili sorulan bir soruya “hizmettir” cevabını verdi. Belediye başkanlarının bölgesindeki her türlü sorunla ilgilendiğini ve her türlü sorunun kendilerini bulduğunu aktaran Gülpınar Belediye Başkanı yerel yönetim olarak verdikleri hizmetlere de değindi. Ziyaret öğrencilerin sorduğu soruların yanıtlanması ile son buldu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir