Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Çanakkale’deydi

26 Temmuz 2012

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Biga Gümrük Müdürlüğü’nün açılışını yapmak için Çanakkale’ye geldi.

Biga Gümrük Müdürlüğü’nün açılışını yapmak için Çanakkale’ye gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ilk olarak Çanakkale Valiliği’ni ziyaret etti. Valilikte ziyaretçi defterini imzalayan Bakan Yazıcı daha sonra Valililik makamına geçti. Vali Güngör Azim Tuna’nın ziyaretin anısına Ayvacık Halısı ve 1915 Çanakkale Mecmuası verdiği Yazıcı, Çanakkale’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Bakan, burada yaptığı açıklamamda şunları kaydetti: “Biga Gümrük Müdürlüğü’nün resmi açılışını yapacağız. Çanakkale tarihi değerler bakımından çok önemli bir ilimiz buraya gelince heyecanlanıyoruz. Şehitlerimizi yad ediyor, birlik ve bütünlüğümüzü pekiştirerek yolumuza devam ediyoruz. Gümrük Müdürlüğü’nün açılmasıyla da buradaki hizmetler daha hızlı, daha seri olacak. Maliyetlerin düşürülmesine de katkılar sunarak yola devam edilecek. Bakanlığımızın yapılanması çerçevesinde yeni bölge müdürlükleri oluştururken Tekirdağ ve Çanakkale’yi bir arada bir bölge müdürlüğüne dönüştürdük. İnşallah daha iyi bir şekilde de hizmetler yapılacak.”

Bakan Yazıcı daha sonra Çanakkale Belediyesi ziyaretinden sonra Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Yazıcı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ÇTSO) ziyaretinde yaptığı konuşmada, 10 yıldır Türkiye’nin her alanda mesafe katettiğini ifade ederek; “şunun altını özellikle çizmek istiyorum. Devlet ve devletin yönetim erki içinde yer alan yapıların fonksiyonunu iyi belirlemek, hizmet üretmek bakımından son derece önemlidir. Biz, devlet dediğimiz mekanizmayı bireylerin oluşturduğu bir hizmet kurumu olarak addediyoruz. İşte onun için ‘Biz hizmetkarız’ diyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından, ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Bakan Yazıcı’ya çeşitli hediyeler sundu. Ayrıca Biga Sanayici ve İş adamları Derneği Başkanı Ahmet Hamdi Özdemir’in, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’ya Biga’nın sorunlarını içeren bir dosya verdiği toplantının ardından Polisevi’nde bir süre dinlenen Yazıcı helikopterle Biga’ya hareket etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir