Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı halı saha maçında darp edildi. Pastırmacı’ya iş göremez raporu verildi.

Biga’ya bağlı Gümüşçay Beldesi’nin Belediye Başkanı AKP’li Adnan Pastırmacı, katıldığı halı saha futbol turnuvasındaki bir maçta çıkan kavgada tartaklandı.

Beldede düzenlenen Denizatı Sitesi Halı Saha Futbol Turnuvası’nın ikinci günü olan 6 Ağustos akşamı, Belediye Başkanı 44 yaşındaki Adnan Pastırmacı’nın da oynadığı ?Veteranlar Takımı? ile İngiltere’de yaşayan ve yazları tatil sitesine gelen Türk gençlerin oynadığı ?İngiliz Takımı? arasındaki karşılaşma sırasında oyuncular arasında kavga çıktı. Maç boyunca devam eden sertlik, maçın sonlarına doğru iki takım oyuncularının kavgasına dönüştü.

Veteranlar takımının oyuncusu Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, kavga sırasında şakağına aldığı yumruk sonucu yaralandı. Yarım kalan maçtan sonra her iki takım da turnuvadan diskalifiye edildi. Biga Devlet Hastanesi’nde tedavi edilen başkanın şakağına bir dikiş atıldı. Ardından taburcu edilen Pastırmacı, bir hafta iş göremez raporu almasına rağmen kimseden şikayetçi olmadı.

Evinde istirahat eden Başkan Pastırmacı, yaptığı yazılı açıklamada, basit bir halı saha turnuvasında sinirlerin gerilmesi ile başlayan olayların saldırı boyutuna gelmesinin kendisini ve belde halkını derinden etkilediğini belirterek, ??Maalesef futbolun bu tarafı var ve bazı kendini bilmezler çıkıp futbolu bu şekilde centilmenlikten uzak hale getirmeye çalışıyorlar, ama biz bunlara hiçbir zaman izin vermeyeceğiz. Şahsıma yapılan çirkin saldırıyı esefle kınıyor ve bu olaya karışan kişilerin şahsımdan ve hemşehrilerimden özür dilemesi durumunda, olayın fazla büyümeden kapanması taraftarı olduğumu bildiriyorum. Burada yaşanan talihsiz olayda bana destek veren tüm Gümüşçaylı hemşerilerime ve site sakinlerine tek tek teşekkür ediyorum. Bu tip olayların tekrar yaşanmamasını diliyorum? görüşüne yer verdi.

Gümüşçay doğumlu olan Başkan Adnan Pastırmacı, Gümüşçayspor alt yapısında yetişip, 12 yıl Bigaspor’da profesyonel futbol oynadı.

[Haber ve Fotoğraf Kaynağı: Bigahaber]