Güneşhan: “Sezona En İyi Şekilde Hazırlanıyoruz”

17 Ağustos 2017

Çanakkale Belediyespor Başkanı İsmet Güneşhan, Vestel Venus Sultanlar Voleybol Ligi 2017-2018 sezonu öncesi takım ve kulüp çalışmaları hakkında açıklamada bulundu.

17 Ağustos 2017 Perşembe günü Çanakkale Belediyespor Tesislerinde düzenlenen basın toplantısında Çanakkale Belediyespor Başkanı İsmet Güneşhan’a kulüp yöneticileri Genel Sekreter İbrahim Can Ergün, Voleybol Şube Sorumlusu Aysun Kavcar, İdari Amir Levent Çetin, Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Mustafa Ada, Antrenör Üzeyir Özdurak ve takım kaptanı Seda Türkkan Arısoy eşlik etti. Toplantıda konuşan Güneşhan, takımın bu sene de Avrupa’da mücadele edeceğini belirterek “Çanakkale Belediyespor olarak 2017-2018 sezonu çalışmalarımıza başladık. Takımımız toplandı ve günde 2 antrenman olmak üzere çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Takımımız, geçtiğimiz yıl hem kulübümüzü, hem de ülkemizi Avrupa Kupasında temsil etti. Yine bu sene hem kentimizi hem de ülkemizi Avrupa’da temsil edeceğiz” dedi.

8 Yeni Oyuncu

Yeni sezonda oluşturulan kadro hakkında açıklamada bulunan Güneşhan; “Bu sene takımımızı oluştururken geçen seneye göre bir tık daha yukarıda bir takım oluşturma gayreti içerisinde olduk. Buna göre de kadromuzu biraz daha geniş tuttuk. Geçtiğimiz sene 12 sporcumuz ile mücadele ederken, bu sene 14 sporcumuz ile kadromuzu oluşturduk. Geçtiğimiz sene 2 yabancı oyuncumuz vardı ve bu sene 3 yabancı oyuncu ile takımımız mücadele edecek. Bu 14 sporcumuzdan 6 tanesi geçtiğimiz sene kadromuzda bulunan oyuncularımız, 8 tanesi de bu sene transfer ettiğimiz oyuncular. Bu sene de güzel bir takım kurduk. Çanakkale ve Türkiye’deki sporseverlere yine geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yıl da keyifli maçlar izlettireceğiz. Bu sene takımımızı oluştururken aynı zamanda teknik heyetimizi de yeniden gözden geçirdik. Hocamızın yanına yardımcı olarak İbrahim Hocamızla anlaştık” dedi.

Takımda Eksik Yok

Takımın yeni sezon için yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduğunu ifade eden Güneşhan; “Şu an da takımımızın hiçbir eksiği yok. Kuralar çekildi. Buna göre ilk maçımızı 18 Ekim’de Seramik San ile Çanakkale’de oynayacağız. Tabi sadece transferler ile başarı olmuyor. Sezona iyi hazırlanmak ve iyi çalışmak lazım. Bununla ilgili olarak da takımımız yoğun bir çalışma temposu içerisinde. Bu kapsamda hazırlık maçlarımız ve hazırlık turnuvalarımız olacak. Hocamız bu konu ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Çanakkale’de her yıl olduğu gibi bir turnuvamız olacak. Yine yurtdışı turnuvalarına katılacağız” dedi.

Balkan Kupası…

Güneşhan, yeni sezonda da yeni başarılar elde edeceklerini belirterek; “Bu sene yine Balkan Kupası’nda mücadele edeceğiz. Bu sene 29 Eylül-1 Ekim 2017 tarihleri arasında Bosna’da gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl bu turnuvaya Çanakkale’de ev sahipliği yapmıştık. Turnuvaya bu sene 7 takım katılacak. Kosova, Karadağ, Romanya, Bosna Hersek, Türkiye, Sırbistan ve Bulgaristan’dan toplam 7 takım katılacak. Geçtiğimiz sene katılımın az olması nedeni ile heyecan verici bir turnuva olmadı, ancak bu sene katılımın fazla olması nedeni ile güzel bir turnuva olacaktır. Hedefimiz, Balkan Kupasını alıp, sorasında da CEV Challenge Kupasında yolumuza devam etmek. Birinci olacağımızı düşünüyoruz, ama hiçbir maç da oynanmadan kazanılmıyor. Balkan Turnuvası, özel şampiyonalar ile birlikte sezona en iyi şekilde hazırlanmış olacağız” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir