Güneşin Enerjisi ile Yola Devam Edecekler…

14 Ağustos 2016

Nükleer ve elektrik santrallerine karşı eylemlerine devam eden Greenpeace üyeleri, Güneş Karavanı ile Çanakkale’ye geldiler.

Cumhuriyet Meydanı’nda bugün küçük bir karavan yerleştiren Greenpeace üyeleri, güneş enerjisi ile ürettikleri elektrik ile telefonlarını şarj edip, içecekler dağıttı. 4 kişiden oluşan Güneş Karavanı ekibi, ülke genelinde bu tür etkinliklerine devam edecek. Yarın akşam 20.00’dan sonra İzmir, sonra Çeşme, Bodrum ve Antalya’ya da uğrayacak olan güneş ekibi; Greenpeace ait Rainbow Warrior adlı gemi ile denizden aynı rotayı geri dönecek.

Güneş Karavan’ı Bir Evin İhtiyacı Olabilecek Elektriği Sağlıyor!
Güneş Kafe, güneş panelleri ile çalışarak, mutfak aletleri, televizyon ve DVD çaları çalıştıracak kadar elektrik üretiyor.
Güneş panelleri, güneş ışığını toplayıp elektriğe dönüştürüyor. Bütün gün elektriği depolayan piller sayesinde Güneş Kafe, güneş battıktan sonra dahi elektrikle çalışmaya devam ediyor.
1

Gelecek Kömürde Değil, Temiz Enerjide!
Cumhuriyet Meydanı’nda Güneş Kafe’yi hazırladıktan sonra açıklama yapan Bilinç Sezgin; insanların güneş enerjisi konusunda giderek daha ilgili olduğunu ifade etti. İlk kez çevre konusunda çözüme odaklı bir kampanya olduğunu söyleyen Sezgin, ayrıca Çanakkale’de yatırım düşünen kişilerin, güneş enerjisi konusunda kendilerin gelip bilgiler edindiklerini dile getirdi.

Güneş Karavanı hakkında bilgiler veren Reşit Elçin ise; esas amaçlarının dünyada iklim değişikliğine neden olan enerji kaynaklarının azaltılarak, ekip olarak güneş enerjisinde daha fazla farkındalık sağlayabilmek olduklarını söyledi. Geleceğin kömürde değil, güneş enerjisinde olduğunu belirten Elçin, vatandaşları son olarak yarın düzenlenecek etkinliklere davet etti.

Öte yandan Güneş Karavanı’nda çocuklar için de boyama etkinlikleri organize ediliyor.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir