Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Güney Kore İstanbul Başkonsolosu Jeon’dan Çanakkale Valiliği’ne Ziyaret

Güney Kore İstanbul Başkonsolosu Jeon’dan Çanakkale Valiliği’ne Ziyaret

Güney Kore’nin İstanbul Başkonsolosu Taedong Jeon, Çanakkale Vali Yardımcısı Ömer Faruk Ateş’i makamında ziyaret etti.

Ziyaretinde açıklama yapan Taedong Jeon, Çanakkale’nin diğer ülkelerle olduğu gibi Güney Kore için de büyük önem taşıdığını, Çanakkale’yi çok beğendiğini belirterek “Bu lokasyonda daha önce Troya Savaşı ve onun ardından Çanakkale Savaşları olmuştu. Buranın tüm dünya için çok önemli bir lokasyon olduğunu düşünüyorum. Ayrıca burada bir köprü olursa Çanakkale’nin geleceği için de önemli bir gelişme ve aydınlık bir gelecek olacaktır diye düşünüyorum. Böyle bir köprü olursa Çanakkale’nin daha önceki tarihteki ihtişamına kavuşacağına inanıyorum” dedi.

Başkonsolos Taedong Jeon’a Çanakkale’nin coğrafi ve tarihi özellikleri hakkında bilgi veren Vali Yardımcısı Ömer Faruk Ateş “Sayın Başkonsolosumuza tekrar hoş geldiniz diyor, ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaretin sonunda Vali Yardımcısı Ömer Faruk Ateş, Taedong Jeon’a seramik tabak hediye ederken, konuk Başkonsolos da Vali Yardımcısı Ateş’e Güney Kore’ye has Vazo hediye verdi.

[canakkale.gov.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir