Gurme Gazeteci Yazarlar Çanakkale’de Ağırlandı

31 Mart 2017

Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı öncülüğünde, Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Çanakkale Ticaret Borsası işbirliğinde Çanakkale ürünlerinin markalaşma çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen tanıtım çalışmaları devam ediyor.

Proje kapsamında ilk olarak Habertürk çekimleri ve Sosyal Medyanın gurme fenomenlerinin ardından şimdi de Gurme Gazeteci Yazarlar Mehmet Yaşin, Teoman Hünal ve yapım ekibi Çanakkale’de ağırlandı. Söz konusu ziyaret ile ilgili Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan S. Kaya Üzen şunları belirtti:

“Çanakkale Ticaret Borsası olarak bizler üyelerimizin sektörlerinde gelişmelerini sağlamak için uygun ortamlar hazırlamak ve bölgemizin ekonomisini geliştirmek amacıyla ülkemizde ve dünyada Çanakkale’mizin ve üyelerimizin en iyi şekilde tanıtımını yapmayı misyon edindik.
Güçlü markaların olduğu bir ülkede üretim, istihdam, ihracat ve milli gelir sürekli artış gösterir. Bu düşünceler doğrultusunda İlimize özgü ürünlerin markalaşmalarına büyük önem vermekteyiz. Bu çalışmalara Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı öncülüğü ve İl Müdürlüğümüzün destekleri ile tanıtım çalışmalarını sürdürmekteyiz.”

Başkan Üzen, Ünlü Gurme Yazarlar Mehmet Yaşin, Teoman Hünal ve yapım ekibini Çanakkale’de ağırlamaktan mutlu olduklarını belirterek “Biliyoruz ki tanıtımların tanınmış kişiler tarafından gerek sosyal medyada, gerekse televizyonlarda yapılması daha fazla kişiye ulaşmak ve sesimizi duyurmak için son derece önemli. Bu şekilde yapılacak olan marka tanıtımları müşteri potansiyeli olan kişilere daha hızlı bir şekilde ulaşımı sağlamaktadır. Doğru şekilde yapılacak olan profesyonel tanıtımlar ile İlimiz markaları bu alanda istedikleri pazarlama imkânına erişebileceği inancındayız” dedi.

Üzen son olarak, “Ticaret Borsası olarak Bakanlığımız öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalar İlimize ve üyelerimiz ürünlerini tüm Türkiye’ye hatta Dünya’ya duyurulmasında faydalı olacak, bununla birlikte ihracatımız da artacak, hem üyelerimiz hemde Ülkemiz kazanacaktır” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir