Halk Eğitim Merkezi'nden Kermes

Halk Eğitim Merkezi'nden Kermes
05 Mayıs 2009

Çanakkale?de Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü?nün 2008-2009 eğitim ve öğretim yılı el sanatları kermesi büyük ilgi gördü.

Belediye sosyal tesislerinde gerçekleştirilen kermes saygı duruşu ve İstiklal Marşı?nın okunmasıyla başladı. Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, halk eğitim merkezlerinin önemine değinerek, el emeği göz nuru dökerek emeklerini ortaya koyan kursiyerleri tebrik etti. Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencilerinin gördükleri kurs sonucu gerçekleştirdikleri folklor gösterisinin ardından ise kermesin açılışı yapıldı. Çanakkale Vali Yardımcısı Tahir Demir, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı?nın birlikte kestiği kurdele ile açılışı yapılan kermeste kursiyerlerin 1 yıl boyunca yaptıkları el sanatları, giyim, nakış, ahşap boyama, takı tasarım ve bindallı gibi yüzlerce eseri beğeniye sunuldu. Tanıtım amacıyla gerçekleştirilen kermeste ayrıca kursiyerler yaptıkları yiyecekleri satarak ek gelir elde etti.

Bu arada kermesi gezen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise el emekleri ile üretim yapan bayanlara yönelik Cuma pazarında haftada bir gün satış yapabilmelerini sağlamak için çalışma yaptıklarını belirterek, ?Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Bayanlarımız yaptıkları bu ürünleri haftanın bir günü Cuma pazarında satabilecekler. Sadece onlara yönelik açılacak bu satışla bayanlarımız ek gelir elde etme fırsatı bulabilecekler? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir