Halkla İlişkiler Topluluğu Öğrencilerinden Örnek Davranış

Halkla İlişkiler Topluluğu Öğrencilerinden Örnek Davranış
06 Nisan 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Halkla İlişkiler Topluluğu öğrencileri Kepez beldesinde yaşayan ev hanımlarına ücretsiz bilgisayar eğitimi verdi.

Kepez Belediyesi ve Kazdağları Tahtacı Türkmenleri Derneği Yardımlaşma Derneği’nin destekleriyle düzenlenen bilgisayar eğitiminde topluluğa üye ve çeşitli bölümlerde öğrenim gören 15 öğrenci hazır bulundu. Belediye Bilgi Evi’nde düzenlenen programda Kepez sınırları içerisinde yaşayan tamamı ev hanımı olan vatandaşlar katıldı. Bilgisayarın teknik özellikleri, açma kapama, işlem yapma, internete girme, bilgi kaydetme vb. daha birçok konuda eğitim alan ev hanımları kursun bitiminde bilgisayarı kullanır hale geldi. Programın sonunda katılımcılara öğrenciler tarafından katılım sertifikası verilirken, katkı sunan öğrencilere ise Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan ve Topluluk Akademik Danışmanı Gökhan Bayram tarafından teşekkür belgesi sunuldu.

Eğitimle ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Mutan, üniversite öğrencilerinin bu anlamlı çalışmasından mutluluk duyduğunu belirtirken, önümüzdeki süreçte Kepez Belediyesi ile üniversite arasında etkin bir işbirliğinin devam edeceğini kaydetti. Topluluk akademik danışmanı Gökhan Bayram ise açıklamasında amaçlarının vatandaşları bilgilendirme olduğunu belirterek, ?Programın sonunda her vatandaşımız artık bilgisayar öğrenmiş bulunuyor. Somut bir çalışma daha yapmanın onuru içindeyiz” dedi.

Bilgisayar eğitimi alan vatandaşlar programın sonunda ise mini bir sınava tabi tutuldu. Bilgisayarı ve interneti öğrenen ev kadınlarının aldıkları eğitim sonrası ilk yaptıkları işin yemek tariflerine bakmak olduğu görüldü. Halkla İlişkiler Topluluğu’nun önümüzdeki günlerdeki çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Bayram, “Önümüzdeki günlerde esnaflarımıza yönelik yine ücretsiz bir program düzenleyeceğiz. Bu eğitimde ise esnaflarımıza pazarlama, müşteri ilişkileri, telefonda konuşma, iletişim konularında uzmanlar tarafından bilgi aktaracağız ve katılım sertifikası vereceğiz” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir