Haluk Levent Yenice’de Gözaltına Alındı

05 Mayıs 2010

Çanakkale’nin Yenice İlçesi’nde bir sürücü kursunun şehit ailelerine yardım amacıyla organize ettiği konserde hayranlarıyla buluşan şarkıcı Haluk Levent, polis tarafından gözaltına alındı.

Haluk Levent’in, hakkında mahkeme kararıyla yakalama emri çıkarıldığı için gözaltına alındığı belirtildi.

Yenice İlçesi’ndeki Gerçek Özel Eğitim Hizmetleri isimli sürücü kursu Şehit Aileleri Derneği yararına düzenlenen konser kapsamında, şarkıcı Haluk Levent sahneye çıktı.

Şarkılarını şehitlerin anısına okuduğunu belirten Haluk Levent, yaklaşık 1 saat sonra şarkı söylemeyi bıraktı, çevik kuvvet polisinin oluşturduğu koridor arasında sahneden ayrıldı.

Alanı dolduran yaklaşık 3 bin kişi, konserin bittiğini zannetti. Ancak gerçek, organizatör firmanın yetkilisinin anons yaparak, konserin ertelendiğini duyurması üzerine ortaya çıktı.

Yenice İlçesi’nde sürücü kursunun yanı sıra kız ve erkek öğenci yurdu işletmeciliği de yapan Gerçek Özel Eğitim Hizmetleri Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı 65 yaşındaki Doğan Gerçek, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek Haluk Levent’in gözaltına alınması olayının nedenini araştırdı.

Polis, Doğan Gerçek’e Haluk Levent’in, hakkında Ankara’daki bir mahkeme tarafından yakalama emri çıkardığı için gözaltına alındığı bilgisini verdi.

“Çok üzgün”

Konseri organize eden firmanın temsilcisi Fatma Aktoprak, “Konser gayet güzeldi. Tempolu, hareketli geçti. Haluk Levent, konserin bitiminde sahneden indikten sonra polislerce alınarak Emniyet Amirliği’ne götürüldü. Haluk Levent, şu an burada bekletiliyor, çok üzgün. Ankara’da alınan bir mahkeme kararıyla ilgili olduğu söyleniyor. Bırakılacağını ümit ediyoruz” dedi.

Haluk Levent’ten açıklamalar

Öte yandan konserde açıklamalarda bulunan Haluk Levent, “Hem Alevi açılımına, hem de demokratik açılıma destek veriyorum. Ama bir evladımız şehit olunca yüreğimiz yanıyor. İşte ben bu yüzden geldim. Bu ülkede hiç kimsenin şehit düşmeyeceği günler görmek istiyorum” diye konuştu.

Haluk Levent serbest bırakıldı

Çanakkale’nin Yenice İlçesi’nde bir sürücü kursunun şehit ailelerine yardım amacıyla organize ettiği konserde gözaltına alınan şarkıcı Haluk Levent, serbest bırakıldı.

Yenice Kapalı Spor Salonu’nda, dün gece verdiği konserin ardından gözaltına alınarak Yenice Emniyet Amirliği’ne getirilen Levent, geceyi burada geçirdi.

Levent, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından öğle saatlerinde salıverildi.

Haluk Levent, Yenice Emniyet Amirliğinden çıktıktan sonra yaptığı açıklamada, Ankara 10. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından daha önce alınmış olan ifadesinin, alınmamış gibi gözüktüğü için yanlışlıkla gözaltına alındığını ileri sürdü.

Levent, “Ankara ‘Pardon’ dedi. Ben de üzülüyorum böyle şeylere. Ufak tefek şeyler için gözaltına alınmalardan bıktım” dedi.

Yürütülen soruşturma kapsamında ifadesinin daha önce alındığını anımsatan Levent, “Sadece bu kez “İfade almışız, pardon” dediler. Ben geceden beri biliyordum, ifade bile vermedim, imza örneği verip çıktım. Medya, lütfen doğru bilgi alıp öyle haber yapsın istiyorum, başka medyamız yok” diye konuştu.

Haluk Levent, ilçeden ayrılarak bu akşam konser vereceği Düzce’ye gideceğini sözlerine ekledi.

Emniyet yetkilileri ise, şarkıcı Haluk Levent’in, emniyet ve adliye kayıtlarına göre arandığını ve bu nedenle gözaltına alındığını bildirdi.

Levent’in gözaltına alınmasının ardından, Ankara 10. Asliye Hukuk Mahkemesi ile yazışmalar yapıldığını kaydeden yetkililer, bu yazışmaların sonucunda, mahkemenin, şarkıcının imzasının ve el yazısının alınmasının ardından serbest bırakılmasını istediğini ifade ettiler.

[Kaynak: CNN Turk]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir