Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Hamidiye Tabyaları Kültür Bakanlığı’na Devredildi

Hamidiye Tabyaları Kültür Bakanlığı’na Devredildi

Çanakkale’de Barbaros mahallesindeki sahil kesiminde 105 dönümlük arazi üzerinde bulunan Hamidiye Tabyaları Milli Savunma Bakanlığı?ndan Kültür Bakanlığı’na devredildi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, mülkiyeti askeriyeye ait olan Barbaros mahallesinde yer alan Hamidiye Tabyaları’nın bulunduğu 105 dönümlük alanın vatandaşların kullanımına açılması için başlatılan çalışmaların tamamlandığını belirterek, “Bu yerin mülkiyeti Milli Savunma Bakanlığı’na aitti. Tabyalarının bulunduğu alanın Kültür Bakanlığı’na devri konusunda yapılan çalışmalar sonuçlandı ve bu yer önceki hafta içerisinde Kültür Bakanlığı’na devredildi. Asker artık buradan ayrıldı. Tabyaların bulunduğu bölge Çanakkalelilerin kullanımına açılacak. Bizler bu yerin açık hava müzesi haline getirilmesinden yanayız. Bundan sonra da burası ile ilgili projeler yapılacak ve bu alan en iyi şekilde değerlendirilecek” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir