Hamidiye Tabyaları Projesine Valilik Talip Oldu

31 Ağustos 2012

Çanakkale’de yıllardır bakımsız hali ile tepkiye sebep olan Hamidiye Tabyaları Valiliğin girişimleri ile güzel bir görünüme kavuşturulacak.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, tarihi değere sahip olan Hamidiye Tabyalarının bulunduğu alanın projelendirilmesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek; “Çanakkale Savaşları’nın ön önemli yerlerinden birisi olan bu tabyaların en iyi şekilde değerlendirilmesi i için proje hazırlanıyordu. Bakanlık ile önceki gün bir görüşme yaptım. Bu yer ile ilgili çalışmaların ne aşamada olduğunu ve ne zaman projenin gerçekleşeceğini sordum. Bu konuda bizim bu yeri işler hale getirmek için gerekli çalışmayı yapabileceğimizi söyledim. Onlar da bu konuda sponsor arıyorlarmış. Bakanlıkta bu yeri işler hale getirmemize ılımlı baktı. Şimdi İl Özel İdaresi olanakları ile bu yeri güzel bir şekilde Çanakkale halkının kullanımına açmak için çalışma yapacağız. Hayırlı olsun” dedi.

Vali Tuna, Hamidiye Tabyalarının ne şekilde kullanılacağı konusu ile ilgili çalışmalar dışında peyzaj işlemlerinin de yapılacağını belirterek bu konuda üniversite öğrencilerinden bir grubun Çanakkale’ye geldiğini ve aynı grubun Hamidiye Tabyalarının dışında Sarıçay ve yıkımı yapılacak Anafartalar Otel civarında da bu çalışmaları yürüteceğini belirtti.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir