Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Hamidiye Tabyalarında Çalışmalar Yeniden Başladı: Kepçelerin Yerini İşçiler Aldı

Hamidiye Tabyalarında Çalışmalar Yeniden Başladı: Kepçelerin Yerini İşçiler Aldı

Çanakkale Hamidiye Tabyaları’nda durdurulan restorasyon çalışmaları yeniden başladı. Sosyal medyada sit alanına giren kepçeler ile dikkat çeken alanda şimdi işçiler kazma, küreklerle çalışıyor.

Çanakkale Deniz Savaşları’nda önemli bir role sahip olan Hamidiye Tabyaları’nda 17 Şubat 2014’te başlayan restorasyon çalışmaları, geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaşılan iş makineli fotoğraflar ile tartışma konusu olmuştu. Giderek artan tepkiler sonrasında Çanakkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, ihaleyi alan yüklenici firmanın belediyeden ruhsat işlemlerini tamamlamadan çalışmalara başladığını tespit etti. Hamidiye tabyalarındaki çalışmalar, daha sonra evraklar tamamlanıncaya dek mühürlenmek zorunda kaldı. Gerekli evrakları tamamladıktan sonra bugün tekrar çalışmalara başlayan firma, ilk günlerde kullandığı iş makineleri yerine alanda çok sayıda işçi çalıştırdı. Ellerinde kazma kürek bulunan işçiler, gün boyu bonetlerin üzerindeki toprağı kaldırmaya çalıştılar. Gerekli yalıtımlar yapıldıktan sonra, bonetlerin tekrar eski görünümüne kavuşturulacağı belirtiliyor.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir