“Harlem Shake” Çılgınlığı Çanakkale’de

25 Şubat 2013

Dünyayı saran Harlem Shake akımı Çanakkale‘ye de sıçradı. Harlem Shake çılgınlığı, ortaya ilginç videoların çıkmasına sebep oluyor. Çanakkale’de de gençler kordonboyundaki Troy Atı’nın ve Çocuk Sokağı’nın önünde ya da öğrenci evleri ve yurtlarında çektikleri videolarla bu viral akıma katıldılar.

Harlem Shake Nedir?
İnternette çeşitli kaynaklarda her şeyin yaklaşık iki hafta önce yayınlanan bir video ile başladığı belirtiliyor. 30 saniyelik “Do The Harlem Shake” adlı video, viral etki yaratarak insanların ardı ardına benzer videolar çekerek yayınlamaya başlamasına yol açtı. Videoların büyük şirketlerden askeri birliklere kadar çeşitli versiyonları mevcut.

İnternet dünyasını sarsan bu videoların en dikkat çekici özelliği kısa ve bir kurgu dahilinde olması. New York’lu DJ Baauer’in ‘Harlem Shake’ adlı parçasını kullanarak dans eden insanlar, kaydettikleri 30 saniyelik videoları YouTube’ta paylaşıyor. ‘Harlem Shake’te dansın başında akışına göre bir kişi tek başına dans ederken diğerleri ise görmemezlikten geliyor. Yavaş tempoyla başlayan 30 saniyelik videolar, 15. saniyeye gelindiğinde hızlanıyor. 15. saniyede ise herkes dansa katılmaya başlıyor. Dünyayı kasıp kavuran bu videolar kalabalık bir mekanda kafasına maske türevi bir obje takarak ritm tutan insanlardan oluşuyor. Arka fondaki öğelerin fazlalığı ise dikkat çeken ve eğlendiren unsurlar arasında yer alıyor.

Çanakkale’de “Harlem Shake”:

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir