Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu, ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde Yapıldı

13 Ocak 2014

Sağlık Bakanlığı ve Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nün düzenlediği 12. Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi’nde yapıldı. Ankara’dan Sağlık Bakanlığı yetkililerinin de katıldığı sempozyuma yoğun bir katılım oldu.

Kongre Fuar Merkezi Dr. İbrahim Bodur Salonu’nda düzenlenen 12. Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu’nun açılış oturumuna, Çanakkale Vali Yardımcısı Mustafa Tüysüzoğlu, Milletvekili Mehmet Daniş, Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanı Dr. Abdullah Öztürk, Mevzuat İşleri Daire Başkanı Av. Süleyman Kapan ve Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Güler ile Çanakkale İl Sağlık Müdürü Dr. Namık Kemal Kubat katıldı.

Sempozyum, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığının himayesinde ve Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü, Çanakkale İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile Halk Sağlığı Müdürlüğünün katkılarıyla düzenlendi. Sempozyumda çeşitli oturumlarda sağlıkta kalite, ilaç güvenliği, sağlıklı çalışma yaşamı gibi konular ele alındı.

ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Murat Coşar’ın yönettiği sempozyumun ilk oturumunda, Türkiye’de Sağlıkta Kalite ve Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri konularında bildiriler sunuldu. Daha sonraki Çanakkale İl Sağlık Müdürü Dr. Namık Kemal Kubat başkanlığındaki oturumda ise, Klinik Laboratuvarlarda Kalite konusu ele alındı. Öğleden sonraki ilk oturumun başkanlığını, Çanakkale Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. İsmail Temiz yaptı ve İlaç ve Radyasyon Güvenliği konuları ele alındı. Dr. Hasan Güler başkanlığındaki son oturumda ise, Sağlıklı Çalışma Yaşamı, Güvenli Cerrahi Uygulamaları konusu ele alındı.

Sempozyuma Çanakkale’nin yanı sıra Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Balıkesir ve Bursa İllerinden kamu, özel ve üniversite hastane çalışanları, Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü,Çanakkale İli Kamu Hastaneler Birliği, Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü, ÇOMÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanları katıldı.

Ayrıca, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir ve Bursa’da faaliyet gösteren kamu ve özel hastaneler de Kongre Fuar Merkezi’ndeki stand açıp, kurumları hakkında bilgi verdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir