Hastalara Eczanede Muayene Ücreti Şoku

Hastalara Eczanede Muayene Ücreti Şoku
15 Ekim 2009

Çanakkale?de muayene olmak için hastaneye giden vatandaşlar ilaçlarını almak için gittikleri eczanelerde yaklaşık 8 aylık muayene ücretlerinin biriktiğini öğrenince şok oldu.

Rahatsızlıkları sebebiyle aylardır muayene olmak için hastaneye giden vatandaşlar muayene ücretlerinin eczaneler tarafından zamanında kesildiğini zannettiklerini belirterek, ?Ancak ne var ki bu böyle olmamış. Aylardır bu paralar bilgisayar ekranlarına yansıtılmamış. Bu sebeple de muayene ücretleri yaklaşık 8 aydır birikmiş. Bundan bizim haberimiz yok. Önceki gün ilaç almak için eczaneye gittiğimizde bizlere yaklaşık 7-8 aylık muayene ücretlerinin biriktiğini ve bunları ödememiz gerektiği söylendi. Bu nasıl iş anlamış değiliz. Niye zamanında bu paraları almıyorlar? Şimdi 70-80 TL?lik bu parayı nasıl verelim? ? diyerek tepki gösterdiler.
Öte yandan eczacılar da ilaç almak için gelen hastalara yaklaşık 8 aydır biriken muayene ücretlerini söylediklerinde zor durumda kaldıklarını belirterek; ?Bazı hastaların 150-200 TL?lik muayene ücreti dahi çıkabiliyor. Bu durumda hasta ilacı almadan çıkıp gidiyor. Aylardır biriken muayene ücretlerinin neden şimdi toplu olarak yansıtıldığını kendilerine anlatmakta güçlük çekiyoruz. Bu durumda arada bizler kalıyoruz. Biriken muayene ücret miktarını da bilgisayar ortamında dönemselleştirip bir kısmını ilacı alırken, diğer kısmını da daha sonra alabiliyoruz? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir