Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Havadan Çanakkale” Belgeselinin Çekimleri Başladı

“Havadan Çanakkale” Belgeselinin Çekimleri Başladı

Çanakkale Savaşı’na katılan bir pilotun anılarından yola çıkılarak gerçekleştirilen “Havadan Çanakkale” adlı belgesel filminin çekimlerine başlandı.

Belgesel yapımcısı Savaş Karakaş, Avustralya’dan gelen ekibin Çanakkale’deki çekimlerine başladığını belirterek, “Çanakkale Savaşı’na katılan bir pilotun anılarından yola çıkılarak gerçekleştirilen çekimlerimiz Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı ile il merkezinde başladı. Avustralya’dan gelen çekim ekibi, Çanakkale Savaşı’na katılıp burada bazı keşifler yapan bir pilotun anılarını ön plana çekecek. Ağırlıklı olarak havadan çekimlerin yapılacağı İngilizce olarak hazırlanacak bu belgesel film, 25 Nisan Anzak törenleri öncesi Avustralya’da gösterilecek. Ardından Türkiye’de de bunun gösterilmesi gerçekleştirilecek. Çanakkale’deki çekimler yaklaşık 10 gün sürecek” dedi.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nın yanı sıra il merkezindeki İngiliz Mezarlığı’nda da çekim yapan ekip, ardından diğer bölgelerde çekim yapmak üzere bölgeden ayrıldı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir