TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve PEGASUS Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu ve ÇOMÜ’nün ortaklaşa düzenleyeceği bir panele katılmak ve bir dizi resmi ziyarette bulunmak üzere Çanakkale’ye geliyor.

5 Aralık Cuma günü saat 13.30’da ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan ve moderatörlüğünü TOBB Marmara Genç Girişimciler Kurulu Bölge Temsilcisi ve Çanakkale Başkanı İ. Kürşat Tuna’nın yapacağı “Hayalden Gerçeğe GİRİŞİMCİLİK” isimli panelin ünlü konuşmacıları arasında DOĞTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan ve çocuklara yönelik bir çizgi film olan Pepee’nin yaratıcısı Ayşe Şule Bilgiç de yer alıyor. Çanakkale Ticaret Borsasının katkıları ile gerçekleştirilecek olan panelde konuklar Türkiye’deki girişimcilik iklimi üzerinde katılımcılara bilgiler aktarırken, kendi başarılı girişimcilik deneyimlerini de gençlerle paylaşacaklar.

Konu ile ilgili açıklama yapan TOBB Marmara Genç Girişimciler Kurulu Bölge Temsilcisi İ. Kürşat Tuna; “Düzenlenecek panelde Çanakkale’ye önemli yatırım gerçekleştirmekte olan iki önemli işadamını ve animasyon dünyasında kendi değerlerimizi çocuklarımıza aktarmayı başaran başarılı bir işkadınını Çanakkale’de misafir etmekten onur duyacaklarını” ifade etti. Tuna aynı zamanda konuyla ilgilenen genç yaşlı bütün Çanakkalelileri ve özellikle öğrenci ve girişimcileri panele katılmaya davet etti.