Hayallerin kesiştiği bir yuva…

Şebnem Göksel
22/11/2017
22 Kasım 2017

Birbirini yolda bulmuş, ortak hayale yürüyen kocaman bir aile… Okan Çalışkan, Anna Babahan, Ceren Tanlı, Murat Tiriç… Çanakkale’de yolları kesişen bu kişiler, doğanın kucağında, hayvanlarla birlikte, özgürce ve korkusuzca, aynı zamanda sevgiyle yaşayacağı bir yer arıyor. Hayallerinin kapılarını aramak için fongogo’da kampanya başlatan bu kişiler, şu ana kadar toplam 7 bin 470 TL para topladı. Son yedi gün içerisinde ise toplamda 18 bin TL’ye ihtiyaçları var. Proje sahibi Okan Çalışkan tarafından başlatılan bu projeyi ve hayallerini gelin hep birlikte tanıyalım…

“Doğanın kucağında, kediler, köpekler ve diğer hayvan dostlarımızla özgürce, korkusuzca, sevgiyle yaşayacağımız bir yuva kuruyoruz. Bu hayal hepimizin diyoruz ve hayalimizin kapısını sizlere açıyoruz.” 


Nasıl bir yer hayal ediyoruz? 

Doğaya zarar vermeyecek çuval, taş, bölgenin toprağı ya da geri dönüşüm malzemelerini kullanarak, tıpkı doğa ananın bize öğrettiği gibi bildiklerimizi paylaşacağımız, her gelenin istediği gibi incilerini dökeceği, resim, heykel, dans, yoga, tiyatro, masal, müzik ve daha sayamayacağımız genişlikte atölyelerin yapılacağı bir çatı inşa etmeyi diliyoruz.


Kendi tarımımızı yaparak, toprağı kirletmeden, onu yormadan, su, tohum ve sevgi karşılığında bize verdiği mahsüllerin bereketiyle karnımızı doyurmak istiyoruz.

Yine doğanın bize verdiği enerji kaynakları dışında hiç bir enerjiye ihtiyaç duymadan tamamen sürdürülebilir ve sonsuz kaynaklarla beslenmek istiyoruz.

Çocuklar ile çocuk olurken onlara toprağa olan aşkımızı anlatan masallar anlatmak istiyoruz.

Her şeyden öte bu sevgimizi sizlerle paylaşarak büyütmek, doğanın sonsuz ahengi içinde bir kuştan farksız yaşamak istiyoruz.

Bu dileklerimizin karşısında enerjinin başka bir formu olan paraya ihtiyaç duyuyor, sizden alacağımız bu enerjiyi katlayarak size geri vereceğimize söz veriyoruz. Doğanın hakimi değil parçasıyız diyoruz ve sizleri de bize destek olarak hayallerimizin parçası olmaya çağırıyoruz. Bu bize yolumuzu aydınlatmamızda yardımcı olacak bir miktar para, güzel bir dilek ya da gelip yanımızda bulunarak edebileceğimiz yardımlar olabilir. Biz bir bütün olduğumuzu biliyoruz, sizi de birliğimize çağırıyoruz. Hadi hep birlikte yeşile dönelim diyoruz.

Aşk ile sizleri çok seviyoruz.

Detaylı bilgi ve destek için; https://www.fongogo.com/Project/bi-yuva-kuruyoruz

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir