Hayırseverlere Ödül

Hayırseverlere Ödül
29 Nisan 2009

Çanakkale?de İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, 2007-2008 yılında kuruma katkıda bulunan kişi ve kuruluşlara törenle ödül verdi.

Truva Otel?de gerçekleştirilen törende bir konuşma yapan İl Sosyal Hizmetler İl Müdürü Doğan Höke, korunmaya muhtaç çocuklar için çalışan hayırsever vatandaşlara bu girişim ve yardımlarından dolayı teşekkür ederek, ?Çanakkale?de toplam 329 kapasiteli 0-12 yaş çocuk yuvası ve 13-18 yaş kız ve erkek yetiştirme yurtlarında fiilen kalan 230 çocuk ve gencimize hizmet veriyoruz. Ayrıca ekonomik nedenlerle bakım altında bulunan 70 civarındaki çocuk ve gencimizi eve dönüş projesi kapsamında sosyal yardım sağlayarak ailesine teslim edip evde bakım hizmeti başlattık. Bunun dışında sırf ekonomik nedenlerle bakım hizmeti talep edilen 76 çocuğa korunma kararı alınmadan ayni ve nakti yardımlarla ailesinin yanında bakmaktayız. Bunlar çocuklarımızın durumları ve yaptığımız işler. Herkesi bu çocuklara koruyucu aile olmaya davet ediyorum. Ancak o zaman pahalı ve hantal kurum bakımından kurtulup çocuklarımıza aile ortamında bakabiliriz. Bu gün burada bize olan yardımlarını ve katılımlarını esirgemeyen hayırsever vatandaşlarımız için buradayız. Hepsine huzurunuzda teşekkür ediyorum? dedi.

Hayır işlerinin hep var olduğunu ve gerek kişisel, gerekse kurumsal olarak yapıldığını belirten Vali Abdülkadir Atalık ise, ?Hayır işleri hayatımızda hep var oldu. Geçmişte insanlar bunu gizli şekilde yapıyorlarmış. Biz gerek bireysel, gerekse kurum olarak hayır işlerinde bulunmanın ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Şimdi bu eski gizlilik yerini vakıflara yapılan yardımlar ile değiştirdi. Yardımlaşma alışkanlığımız ve hayırsever yanlarımızla birçok ülkenin önündeyiz. Tabi bu gurur verici ve sosyal devlet anlayışımızın da ileri seviyede olduğunu gösteriyor. Bugün burada bulunmaktan mutluyum? dedi.

Yapılan konuşmaların ardından törende, 2007 2008 yılında il sosyal hizmet kuruluşlarına katkı ve katılımda bulunan kişi ve kuruluşlara törenle ödülleri takdim edildi. Düzenlenen törene, Vali Abdülkadir Atalık, Boğaz ve Garnizon Komutanı Serdar Dülger, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Avustralya?nın Çanakkale Konsolosu Peter Rennert ile hayırseverler katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir